Imrich Béreš: Už je s mamičkou

08. apríla 2011, 06:30
Tip redakcii

Naposledy ho pohladil a rozlúčil sa. Syna Imka († 22), ktorému zlyhalo srdce v ďalekom Španielsku, včera v Bratislave pochoval exposlanec Imrich Béreš. Uložil ho do hrobu k jeho mame, ktorá zomrela v rovnakom veku.

Držali stráž:
S Imom († 22) sa
prišli rozlúčiť aj malí
futbalisti.
V krúžku: Imrich Béreš

Držali stráž: S Imom († 22) sa prišli rozlúčiť aj malí futbalisti. V krúžku: Imrich Béreš

Autor: MATEJ JANKOVIČ

Na pohreb mladého futbalistu Ima prišli stovky ľudí. Nechýbali jeho kamaráti z futbalu, ktorí pre neho na sociálnej sieti spravili niekoľko spomienkových videí. Prišli však aj priatelia jeho otca, medzi nimi aj Jozef Banáš či Eva Černá. Zronený výraz tváre Imricha Béreša trhal srdce každému, kto na pohreb prišiel.

Hoci sa držal statočne, slzám sa nedokázal vyhnúť, najmä keď naposledy hladil truhlu milovaného dieťaťa. Samotný obrad sa začal tónmi Tears in Heaven od Erica Claptona, ktoré rozplakali takmer všetkých vnútri smútočnej sály vyzdobenej kvetmi. „Jeho láska tu s nami zostane, stretnete sa v nebi, kde ťa bude čakať a podá ti ruku,“ povedal zronenému otcovi Bérešovi mladý farár.

Strážili ho futbalisti

Pri truhle držali stráž malí futbalisti v slovanistickom drese. Imo († 22) totiž študoval trénerstvo a trénoval aj takýchto chlapcov. Mladého muža uložili na večný spánok po boku jeho mamy, ktorá tiež zomrela vo veku 22 rokov. Od troch rokov ho potom vychovával otec. Imo Béreš († 22) zomrel pred dvoma týždňami v španielskom Tolede, kde študoval. Počas siesty si pred tréningom ľahol spať a už sa neprebudil. Zlyhalo mu srdiečko.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/JULIÁNA BIELIKOVÁ 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Imrich Béreš: Už je s mamičkou
Plus JEDEN DEŇ/JULIÁNA BIELIKOVÁ