Kladivár Lomnický si splnil veľký sen: Už hádže vo vlastnom!

19. mája 2017, 14:30
Tip redakcii

Konečne bude môcť trénovať doma, a dokonca priamo u seba! Slovenský reprezentant v hode kladivom Marcel Lomnický (29) pred pár dňami dokončil vlastný vrhačský sektor. Stálo ho to 11 mesiacov úsilia a 3 600 eur.

Kladivár Marcel Lomnický si už hádže zo svojho.

Kladivár Marcel Lomnický si už hádže zo svojho.

Autor: Matej Kalina

Pre výstavbu vlastného sektora sa rozhodol po tom, čo ho vykázali z atletického štadióna v rodnej Nitre. Nachádza sa v neďalekých Pohraniciach. „Plocha, na ktorej leží, sa vôbec nevyužívala, takže som mal šťastie. Pozemok mám v dlhodobom prenájme, s majiteľom sme sa dohodli minimálne do olympiády v Tokiu 2020,“ priblížil Marcel.

PLUSMÁNIA DENNÍKA PLUS JEDEN DEŇ pokračuje i na online! Je tu DRUHÁ ŠANCA! Máš nálepku PLUSMÁNIE z dnešného dňa? Si stále v hre o 317 megacien na on-line každý deň!

Betón na kladivársky kruh položili začiatkom júna 2016. Pôvodne si myslel, že sektor dokončí ešte vlani, no skutočnosť bola iná. „Staval som ho sám s pár známymi. Keď som od novembra do mája mimo Slovenska, veľa toho neurobím. Na jeseň sme toho stihli najviac. Postavila sa klietka aj plot okolo pozemku,“ vymenoval Lomnický.

Pred pár dňami pribudol prístrešok, aj keď ešte nie je úplne hotový. „Budem v ňom mať skrinku na kladivá, bude ma chrániť pred slnkom či dažďom a dám si tam aj malý stolík, kde si budem môcť zložiť veci,“ zhrnul. Celý „špás“ ho vyšiel zhruba na 3 600 eur. „Mohol som to zhotoviť aj lacnejšie, no keď už som sa do toho pustil, chcel som to mať kvalitné aj pekné,“ vysvetlil piaty muž z OH v Riu.

Kladivárska sezóna sa pomaly rozbieha. V piatok Lomnický odlieta do nemeckého Halle na víkendové preteky v kvalitnej konkurencii. „Bude tam olympijský víťaz Dilšod Nazarov aj majster sveta Pawel Fajdek, s ktorým trénujem. Okrem toho plno ďalších špičkových kladivárov. Neskôr v júni ma čaká prvý Challenge v poľskom Štetíne, už sa teším.“

 
Autor: Tomáš Tančibok 
 
Aplikácie 7 plus