Legendárny cyklista sfúkol Sagana: Už to vážne preháňaš!

24. februára 2016, 15:00
Tip redakcii

Celkom mu naložil!Bývalý belgický cyklista Roger de Vlaeminck uznáva kvality slovenského jazdca Petra Sagana, no na úradujúcom slovenskom šampiónovi nachádza aj chyby.

Peter Sagan púta v poslednej dobe pozornosť už aj účesom.

Peter Sagan púta v poslednej dobe pozornosť už aj účesom.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok

"Je veľmi dobrý, ale možno to trochu preháňa... Mám na myslí jeho dlhé vlasy. Podľa mňa je to až príliš. Neviem, možno je to teraz v móde. Ja by som to ako jazdec nezniesol, nikdy som to nemal a ani nebudem," vyjadril sa o slovenskom jazdcovi tímu Tinkoff pre portál Cyclingnews.

Víťaz všetkých piatich monumentálnych klasík dodal, že Sagan už tiež potrebuje triumfovať na niektorej z nich: "Dobre, vyhral E3 Harelbeke a Gent - Wevelgem, ale nie sú to monumenty. Pódium na Miláno - San Remo a Okolo Flámska? To nikoho nezaujíma. Potrebuje na nich začať vyhrávať."

Roger de Vlaeminck je jedným z troch cyklistov histórie, ktorí ako jediní dokázali vyhrať všetkých päť monumentov. Miláno - San Remo ovládol trikrát (1973, 1978, 1979), Okolo Flámska raz (1977), Paríž - Roubaix štyri razy (1972, 1974, 1975, 1977), Okolo Lombardska dvakrát (1974, 1976) a raz uspel aj na Liége - Bastogne - Liége (1970). Ďalšími sú jeho krajania Eddy Merckx a Rik Van Looy.

Favoritov má aj ďalších

Rodák z Eekla vo východnom Flámsku si pred začiatkom tohtosezónnych klasík porozprával aj o ostatných ašpirantoch na cenné trofeje.

"Tom Boonen a Fabian Cancellara sú stále schopní vyhrať, ale momentálne mám na mysli mená ako Zdeněk Štybar či Greg van Avermaet. Niekto ako Van Avermaet potrebuje finišovať osamote, pred šprintom musí ujsť. Páči sa mi jeho štýl. Neznášam jazdcov, ktorí len čakajú na záverečný špurt. Greg je skvelý jazdec, vždy bojuje o víťazstvo, ale víťazenie je pre neho ťažké. Je to cyklista, ktorého mám najradšej," zhodnotila cyklistická legenda.

 
Autor: SITA, tt 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Legendárny cyklista sfúkol Sagana: Už to vážne preháňaš!
SITA
tt