ME v krasokorčuľovaní: V Bratislave bude boj o výnimočné medaily

25. januára 2016, 08:00
Tip redakcii

Najlepší krasokorčuliari zo starého kontinentu už rátajú dni. Už v stredu sa totiž v Bratislave začínajú majstrovstvá Európy (27. 1. - 31. 1.). Do našej metropoly dorazili aj medaily, ktoré odovzdajú šampiónom na rok 2016. Treba dodať, že sú výnimočné.

Na medaile je nápis:  PALMAM QUI MERVIT FERAT -  Kto si zaslúži, nech ju nosí.

Na medaile je nápis: PALMAM QUI MERVIT FERAT - Kto si zaslúži, nech ju nosí.

Autor: Ján Súkup

Celú súpravu cenných kovov priviezol zo sídla Medzinárodnej krasokorčuliarskej únie vo Švajčiarsku špeciálny kuriér. „Placky“, ktoré sú vyrobené z čistého zlata, zo striebra a z bronzu vážia asi 100 gramov a ich dizajn je vopred určený.

„Sú naozaj veľmi jednoduché. Na každej je znázornená palma, ktorú v antickej Sparte používali ako symbolickú odmenu pre víťaza,“ vysvetlil šéf organizačného výboru Martin Letenay. Krasokorčuliari ako jedni z mála športovcov dostávajú medaily dvakrát.

Po krátkom programe i voľnej jazde si prví traja v každej kategórii prevezmú tzv. malé medaily. V celkovom hodnotení dostanú tí najlepší poriadne veľké. Najväčším slovenským želiezkom budú tanečníci na ľade Lukáš Csölley a Federica Testa, ktorým by fanúšikovia určite jednu z nich dopriali.

Naposledy sa Slovensko tešilo z cenného kovu z európskeho šampionátu krasokorčuliarov v roku 1986, keď Jozef Sabovčík vybojoval v Kodani titul.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/lup 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
ME v krasokorčuľovaní: V Bratislave bude boj o výnimočné medaily
Plus JEDEN DEŇ/lup