Peter Sagan si Rio nevychutnal: Miesto osláv poriadna zaberačka

28. januára 2016, 11:00
Tip redakcii

Peter Sagan (26) v deň svojich narodenín (26. január) testoval cyklistickú trať, na ktorej sa predstaví počas augustových olympijských hier v Riu de Janeiro. Predtým ho však čakajú ešte dva vrcholy.

Slovenský cyklista Peter Sagan si vyskúšal trať v dejisku olympiády.

Slovenský cyklista Peter Sagan si vyskúšal trať v dejisku olympiády.

Autor: Facebook

Po úvodných etapových pretekoch sezóny – argentínskom Tour de San Luis – sa Sagan presunul do Brazílie. Spolu s Maciejom Bodnarom a Pawlom Poljanským z Tinkoffu absolvovali niekoľko kôl na kopcovitej trati v Riu.

Napriek tomu, že dokáže víťaziť aj v etapách so zvlneným profilom, sa necíti ako favorit na olympijské zlato. „Väčšiu šancu budú mať pretekári, ktorí sa špecializujú na kopcovité klasiky ako napríklad Alejandro Valverde,“ podotkol.


Saganovi pripravili k 26. narodeninám v Riu veľkú tortu.
Foto: Facebook

V začínajúcej sa sezóne ho čaká viacero vrcholov. „Rok 2016 pre mňa nie je len o olympijských hrách, pretože sa sústredím na tri ciele: jarné klasiky, Tour de France a ak budem v dobrej forme, potom aj na Rio a majstrovstvá sveta,“ vymenoval.

Sagan už má štyri zelené dresy z Tour de France a tento rok jazdí v dúhovom pre majstra sveta. Dokázal vyhrať podujatie Okolo Kalifornie či Okolo Poľska. Jeden veľký titul mu však stále uniká.

„Veľké klasiky sú pre mňa veľká výzva. Uvidíme, či dokážem jednu z nich vyhrať. Pretekám už sedem sezón, no zatiaľ sa mi to nepodarilo, hoci to odo mňa mnohí očakávali. Budem skúšať naďalej, no uplynulé sezóny to bolo ťažké,“ zdôraznil.

Predstaviť by sa mal na Okolo Flámska, Miláno – San Remo a Paríž – Roubaix. Najbližšie ho čaká návrat do Európy a vysokohorská príprava. Do pelotónu sa vráti až koncom februára na pretekoch v Belgicku.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/tt 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Peter Sagan si Rio nevychutnal: Miesto osláv poriadna zaberačka
Plus JEDEN DEŇ/tt