Petra Vlhová prelomila mlčanie: Chcem, aby ste to všetci vedeli

19. mája 2017, 12:00
Tip redakcii

Zvoní slovenskému lyžovaniu na lepšie časy alebo umieračik? Populárny zimný šport zažíva vďaka skvelým výkonom Veroniky Velez Zuzulovej a Petry Vlhovej eufóriu, aká v zjazdovom lyžovaní na Slovensku ešte nebola. Lenže v tieni parádnych výsledkov zostávajú zákulisné boje, ktorá sa odohrávaju v Slovenskej lyžiarskej asociácii (SLA). Zmení sa to s príchodom nového prezidenta Ivana Ivaniča?

Petra Vlhova sa vyjadrila k novému prezidentovi.

Petra Vlhova sa vyjadrila k novému prezidentovi.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok

„Nič revolučné sa neudeje. Všetko, čo bolo dobré za prezidentovania pána Repku, to musí zostať. Musíme v tom pokračovať. Náš najpálčivejší problém sú nekonečné spory s Úsekom alpských disciplín,“ vyhlásil po jasnom zvolení do šéfovskej stoličky Ivan Ivanič. Práve ÚAD navrhoval iného kandidáta, ale ostatné lyžiarske disciplíny mu dali najavo, že o ich kandidáta nestoja.

PLUSMÁNIA DENNÍKA PLUS JEDEN DEŇ pokračuje i na online! Je tu DRUHÁ ŠANCA! Máš nálepku PLUSMÁNIE z dnešného dňa? Si stále v hre o 317 megacien na on-line každý deň!

Obdobné prekáračky a spory z čias prezidentovania Marina Mersicha či posledného Františka Repku sa tak pravdepodobne budú opakovať. Veď aj samotný Ivanič navrhol opäť na tento šéfovskú stoličku neobľúbeného Mersicha a bol jedným z tých, ktorí donútili Repku k odchodu. Problémy vo vzduch už zavetrila aj slalomárka Petra Vlhová, desiata lyžiarka sveta uplynulej sezóny.

„Nikdy som sa nechcela k tomu verejne vyjadrovať, ale to, čo sa deje na Slovensku, je do plaču.... Viem, že sa nič nezmení, ale chcem, aby ste všetci vedeli, že sme sa práve dostali z kaluže do blata. My si chceme robiť len to, čo nás baví a živí, ale v tomto systéme to je veľmi ťažké. Každý si hrabe len pre seba a na ostatných nemyslia. Peniaze sú a veľmi veľa, ale nejdú tam, kam by mali ísť..,“ zverejnila na Facebooku svoje obavy Petra Vlhová.

Lyžiarky pomaly začínajú prípravu na novú sezónu a do prvých pretekov zostáva takmer polroka. Uvidíme teda, či sa potvrdia slová Vlhovej alebo sa začne uberať slovenské lyžovanie správnejším smerom. Pred nami je totiž olympijská sezóna, v ktorej má zjazdové lyžovanie príležitosť priviezť z Pjongčangu medailu.

 
Autor: mtr 
 
Aplikácie 7 plus