Po vylúčení Sagana má Kittel jasný odkaz pre organizátorov Tour: Po týchto slovách budú chodiť po kanáloch!

13. júla 2017, 19:00
Tip redakcii

Kto čakal vyrovnané a nervy drásajúce šprintérske závery, bol zrejme poriadne naivný. Tour de France sa – okrem zničujúcich horských etáp – zmenila na nudu, najmä v posledných metroch.

Marcel Kittel je teraz horúcim kandidátom na zisk zeleného dresu.

Marcel Kittel je teraz horúcim kandidátom na zisk zeleného dresu.

Autor: tasr

Súťaž o zelený dres má jednoznačného favorita, ktorý zrejme nebude mať súpera. Nemec Marcel Kittel vyhral už päť etáp a v bodovacej súťaži má pred Michaelom Matthewsom priepastný 133-bodový náskok.

„Každý vidí, že Michael nedokáže to, čo ja. Je veľmi silný v kopcoch, ale to nie je novinka. Ak chcem uspieť, musím zbierať body v rovinatých etapách a na prémiách,“ hovorí o svojom najväčšom súperovi Kittel.

Po odstúpení, resp. vyradení dvojice Cavendish – Sagan Nemcovi odpadli najvážnejší konkurenti v bodovacej súťaži a v záverečných šprintoch, v ktorých je najmä slovenský cyklista mimoriadne silný. „Toto nie sú malé preteky, je to Tour de France. Je to veľký úspech pre mňa a pre tím, ale viem, že každý môže byť zdolaný a vždy to mám v hlave. Je nebezpečné začať si myslieť, že som nezdolateľný a byť arogantný v tom, že sa už nemusím sústrediť na šprinty,“ pokračuje Kittel, ktorý v počte vyhratých etáp prekonal krajana Erika Zabela.

Len ťažko predpokladať, že niektorý zo súperov predbehne Kittela a uchmatne mu zelený dres. V šprintoch totiž Nemec nedáva šancu nikomu. Samotný Kittel naznačil, že bez Cavendisha a hlavne Sagana to je v záveroch nuda. „Cyklistika je taká, ako keď akrobati chodia po lane nad zemou. Pre pretekára sa to môže skončiť skôr, ako si dokáže predstaviť, stačí, aby spravil malú chybu a je vonku. Celkovo mám pocit, že súboj šprintérov nie je príliš napínavý.“

Organizátorov Tour si podal aj Kittelov tím Quick-Step Floors. „Nie je naša chyba, že Cavendish, Sagan a Démare sú doma. Myslím, že Kittel by aj tak zdolal Cavendisha. Minulý rok nás Brit párkrát porazil, ale s Kittelom to je iné. Šprintérske etapy sú nudné, lebo do úniku sa dostane málo jazdcov. Je to stále tá istá situácia.“

 
Autor: po 
 
Aplikácie 7 plus