Športové hviezdy v úlohe učiteľov: Kaliská, ideš!

08. júna 2015, 15:00
Tip redakcii

Keby sa počítal výskyt športových hviezd na štvorcový meter, ťažko by niekto prekonal Banskú Bystricu. V areáli Základnej školy na Golianovej ulici sa tam v nedeľu konala akcia Naučme deti športovať.

Bez vody: Elena Kaliská tentoraz predviedla vodný slalom na tráve.

Bez vody: Elena Kaliská tentoraz predviedla vodný slalom na tráve.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/Jozef Šatara

V úlohách učiteľov sa predstavili olympijskí víťazi, majstri sveta či držiteľ hokejového Stanley Cupu. Slovenské hviezdy svetového formátu včera spojili svoje sily pre dobrú vec. V športovom areáli banskobystrickej základnej školy sa zúčastnili na charitatívnej akcii na pomoc deťom trpiacim mozgovou obrnou.

Medzi športovcami boli dvojnásobné olympijské víťazky – kajakárka Elena Kaliská, biatlonistka Anastasia Kuzminová, zjazdoví lyžiari Adam Žampa s bratom Andreasom či hokejové esá. Okrem Handzuša aj majster sveta Vladimír Országh či Richard Zedník. Akcia mala veľký úspech. V horúcom počasí prišli stovky detí.

Na pomoc ich chorým kamarátom sa vyzbieralo viac než 1 800 eur. V areáli bolo 14 stanovíšť s rôznymi disciplínami. Na ich priebeh dohliadali práve naše hviezdy. Elena Kaliská napríklad na slalom s nafukovačkou miesto kajaka.

Zhodil bradu

Najviac pozornosti pútal práve víťaz Stanley Cupu Michal Handzuš, ktorý spočiatku stál na ihrisku sám ako kôl v plote. Mnohé deti, ale aj rodičia si totiž neboli istí, či to je on. Dôvod? Takmer po deviatich mesiacoch sa totiž oholil a stal sa z neho nový človek. Prečo sa rozhodol pestovaný porast zhodiť?

Okrem toho, aby sa ho malé deti nebáli, je v tom aj iný dôvod. „V Amerike som sa počas sezóny musel holiť, pretože v kluboch si to vyžadujú. Vždy som túžil po veľkej brade. Teraz som hral na Slovensku, tak som to poriadne zapustil. Prišlo však veľké teplo a už sa pod tými fúzmi nedalo vydržať,“ vysvetľoval so smiechom Handzuš, ktorý si záujem malých fanúšikov pochvaľoval.

„Hovorí sa, že dnešné deti sedia iba pri počítačoch a nevedia športovať, ale nie je to tak. Dnes sme mohli vidieť mnoho talentov, ktorým sa však treba venovať, ako napríklad na tejto akcii,“ povedal hviezdny hokejista Michal Handzuš.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/tt, šat 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Športové hviezdy v úlohe učiteľov: Kaliská, ideš!
Plus JEDEN DEŇ/tt
šat