Tour de France bez Quintanu: Útočiť bude na Vuelte

04. júna 2014, 13:00
Tip redakcii

Kolumbijský cyklista Nairo Quintana chce po triumfe na Giro d´Italia vybojovať tento rok najcennejší dres aj na ďalšom podujatí Grand Tour. Júlové preteky Tour de France síce vynechá, ale v auguste sa pokúsi vyhrať španielsku Vueltu.

V pelotóne Tour de France neuvidíme jedného z najlepších cyklistov sveta.

V pelotóne Tour de France neuvidíme jedného z najlepších cyklistov sveta.

Autor: ČTK

Quintana po vlaňajšom druhom mieste na Tour de France vyhlásil útok na žltý dres, plány však prehodnotil a najsledovanejšie preteky roka sa pokúsi vyhrať až v budúcej sezóne. Je to obeť náročnému programu. "Tento rok to nebude. Od januára som absolvoval množstvo pretekov, vyhral som Tour San Luis, bol druhý na Tirrento - Adriatico, piaty na Okolo Katalánska a potom prišlo Giro. Potrebujem oddych," priznal po návrate do vlasti pre Biciclismo Nairo Quintana.

Tím Movistar by mal zaútočiť na prelome augusta a septembra na prvenstvo na Vuelte v plnej sile. S Quintanom sa postaví na štart aj Alejandro Valverde a spoločne sa pokúsia jazdiť proti Joaquimovi Rodríguezovi z Kaťuše. Quintana verí v úspech na Tour 2015. "Stále snívam o víťazstve na Tour de France. Máme silný tím a verím, že budeme pokračovať vo víťaznom ťažení, budeme ešte lepší a silnejší," dodal Quintana. Informácie zverejnil web cyclingnews.com.

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Tour de France bez Quintanu: Útočiť bude na Vuelte
SITA