VIDEO Unikátne workoutové ihrisko v Bratislave: Obdivovať ho budú po celom svete

30. augusta 2016, 16:00
Tip redakcii

V bratislavskej mestskej časti Jarovce sa môžu pýšiť niečim, čo nemá nikto na Slovensku. Nevyužívaný malý park sa partia mladých ľudí rozhodla zmeniť na nepoznanie. Postavili tam unikátne wourkoutové ihrisko. Ľudia všetkých vekových kategórií majú ideálnu možnosť tráviť svoj voľný čas cvičením a zdokonaľovaním svojho tela. Čím je teda také unikátne?

Pri slávnostnom otvorení unikátneho wourkoutového ihriska ste mohli vidieť namakané telá.

Pri slávnostnom otvorení unikátneho wourkoutového ihriska ste mohli vidieť namakané telá.

Autor: Jarovské noviny

Posledné roky sa do popredia dostáva wourkoutové cvičenie. Človek používa pri cvičení vlastnú váhu, čiže žiadne činky a podobné pomôcky. Samozrejme sú k tomu prispôsobené ihriská. Takmer všetky sú zhotovené zo železa. V Jarovciach sa však rozhodli, že ho postavia úplne inak a bude sa líšiť od ostatných niečim špeciálnym.

Partia dobrovoľníkov, ktorí sa týmto športom zaoberajú dlhé roky, za pomoci finančných prostriedkov od obce a mesta postavili jedinečné wourkoutové ihrisko iba z dreva. „Tento park je jedinečný a výnimočný v tom, že je postavený celý z dreva. Konkrétne z agátového. Drevo je prírodný materiál, ktorý je príjemnejší na dotyk, teplejší, ako studené železo a v neposlednom rade mäkkší. Práve preto mi to napadlo spraviť z dreva a taktiež, lebo to do tohto parčíku skvele pasuje,“ povedal hlavný staviteľ Michal Wolf.


Na unikátnych preliezkach to vyskúšalo aj odvážne dievčatko.
Zdroj: Jarovské noviny

Na Slovensku nenájdete podobné "preliezky", ktoré sú spravené čisto z prírodných materiálov. „Je to unikát, lebo som ešte nikde nevidel, že by bolo wourkoutové ihrisko postavené z dreva. A to som ich už videl skutočne veľa,“ pokračoval vymakaný osobný tréner.

Navrhli si ho sami a vyhotovili ho taktiež svojpomocne. Treba povedať, že tá drina, ktorú pri stavbe vynaložili, stojí skutočne za to. Členovia skupiny Limiteros sú na to patrične hrdí a pri slávnostnom otvorení, ktoré sa uskutočnilo v nedeľu motivovali ľudí všetkých vekových kategórií, aby tam chodievali cvičiť a pracovať na svojom tele. „Odcvičiť celé telo môžete bez akejkoľvek pridanej pomôcky, ako sú napríklad činky. K dispozícii sú tam bradlá, hrazdy, preliezačka, ktorá sa volá „monkey bar. Taktiež sú tam rebriny, kruhy a laná,“ dodal Michal, ktorý je jeden z hlavných členov skupiny Limiteros.


Profesionáli ukazovali ľuďom, čo všetko môžu dokázať, keď budú chcie
Zdroj: Jarovské noviny

Ak neviete, ako správne využiť jedinečné ihrisko, nezúfajte. Stavitelia mysleli aj na úplných začiatočníkov a v okolí "preliezok" umiestnia aj tabule s podrobným návodom na precvičenia každého kúska tela.

 
Autor: Ľubomír Mravec 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
VIDEO Unikátne workoutové ihrisko v Bratislave: Obdivovať ho budú po celom svete
Ľubomír Mravec