Úprimná spoveď lyžiarky Petry Vlhovej: Komu plní sny?

02. marca 2016, 10:00
Tip redakcii

Od malička lyžovanie milovala, pri jazde dole svahom sa usmievala a vyhrávala. Reč je o našej talentovanej slovenskej lyžiarke Petre Vlhovej (20), ktorá pre Plus JEDEN DEŇ vyrozprávala, ako z malého dievčatka s červenými vyštípanými líčkami vyrástla špičková slalomárka.

Vlhová patrí v slalome k svetovej špičke.

Vlhová patrí v slalome k svetovej špičke.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/Július Dubravay

K lyžovaniu ju priviedla mamina, ktorej dodnes plní sen z mladosti. „Keď bola mladá, chcela veľmi lyžovať, no nemala na to dosť peňazí,“ spomína Petra. Tá sa na svah postavila, už keď mala tri roky. „Mali sme bufet na Záhradkách. Nemala som čo robiť, tak som sa pri ňom lyžovala. Veľmi ma to bavilo, preto som sa pri lyžovaní vždy usmievala,“ spomína Petra na svoje začiatky.


Peťu k lyžovaniu priviedla mama Zuzana.
Foto: Archív P. V.

Aj ona patrí k športovcom, ktorí majú povestný talent od Boha. „Už na prvých pretekoch som skončila na stupňoch víťazov. Bolo to na Kubínskej holi,“ loví ďalej v pamäti Petra, ktorá bola ako dieťa poriadny šinter. „Vyrastali sme v osade Tvarožná, čo bol pre nás raj. Bolo tam len sedem obyvateľov, z toho štyri deti. Ja, brat a naši dvaja kamaráti. Bola som jediné dievča medzi nimi. Stavali sme bunkre a podobne,“ povedala.


K lyžovaniu inklinovala celá rodina.
Foto: Archív P. V.

„Petra bola také chalanisko. Miluje motorky, hrávala dokonca futbal, s loptou pri žonglovaní dokáže urobiť až 70 opakovaní. S otcom chodila na zápasy do haly. Ako všetky deti aj my sme robili sprostosti. Občas sme nepočúvali rodičov. Mali sme však dobrú výchovu,“ prezradil na sestru brat Boris, ktorý s Petrou tvorí dodnes súdržnú súrodeneckú dvojičku.

Je nenahraditeľným členom jej tímu. Obaja sa venovali lyžovaniu, profesionálne pri ňom však zostala len Petra. „Vyhrávala takmer všetko už ako žiačka či juniorka. V nej bol väčší potenciál. Mňa to až tak veľmi nebavilo,“ priznáva Boris.
Aj z finančného hľadiska rodina usúdila, že všetky peniaze a energiu vložia do Petry. A vyplatilo sa! Vlhová v súčasnosti patrí medzi najjagavejšie hviezdy svetového slalomu a na kopci v Jasnej, kde sa stala juniorskou majsterkou sveta, sa popasuje o pódiové umiestnenie v pretekoch Svetového pohára. „To čo prežívame, je brutálne. Za úspechom je kopec driny,“ teší sa hrdý otec Igor.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/ šat, miba 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Úprimná spoveď lyžiarky Petry Vlhovej: Komu plní sny?
Plus JEDEN DEŇ/ šat
miba