Velez-Zuzulová a Vlhová dostali pod stromček šokujúci darček: Toto je len pre silné žalúdky

26. decembra 2016, 19:40
Tip redakcii

A stále dookola. Slovenská lyžiarska asociácia (SLA) našim esám nedá pokoj. Po dlhých mesiacoch zdanlivého mieru opäť vytiahli funkcionári podpásovku, pre ktorú sú naše reprezentantky Veronika Velez-Zuzulová i Petra Vlhová znovu v šoku.

Slovenská lyžiarska asociácia robí Veronike Velez-Zuzulovej len problémy.

Slovenská lyžiarska asociácia robí Veronike Velez-Zuzulovej len problémy.

Autor: Getty Images

„Slovenská lyžiarska asociácia vie, ako potešiť na Vianoce nás s Petrou. Čo dodať, každý deň sa ma každý pýta, kedy tú Mikaelu Shiffrinovú porazím, ale ja mám proti sebe oveľa väčšieho súpera a je to už niekoľko rokov. Kedy sa konečne všetka tá špina dá do poriadku a budem sa môcť venovať len športu! Ešteže ten šport naozaj milujem, lebo toto už je naozaj len pre silné žalúdky,“ rozčuľuje sa naša lyžiarska jednotka Veronika Velez-Zuzulová. A v čom je problém?

Tak ako pred pár sezónami aj teraz je na pretrase zmluva Štatútu reprezentanta. Naši borci ju musia podpísať najneskôr do 27. decembra, inak nebudú môcť Velez-Zuzulová i Vlhová štartovať v pretekoch riadených Medzinárodnou lyžiarskou federáciou (FIS). Každý rok je na Slovensku s týmto obrovský problém.

Dôvodom sú nevýhodné podmienky pre našich lyžiarov po podpise zmluvy. Na základe nej totiž z peňazí, ktoré dostanú od SLA, nezaplatia náklady na sezónu a tak si hľadajú sponzorské financie. A keď ich horkoťažko získajú, na základe spomínanej zmluvy musia z nich našej asociácii odvádzať percentá.

Tentoraz však vytočilo našich lyžiarov ešte niečo. „Ide o veci, ktoré sa majú riešiť pred sezónou a nie pred koncom rozbehnutej sezóny a pod tlakom. Nikoho pritom z SLA dodnes nezaujímalo, v akých podmienkach sa pripravujeme a pretekáme v už rozbehnutej sezóne,“ jedným dychom dodala nahnevaná Velez-Zuzulová.

Rovnaký mail dostali aj bratia Žampovci. "Táto situácia je tu už pár rokov, len pán Mersich vymenil pani Gantnerovú za Františka Repku," povedal nám otec Tomáš Žampa. "Nám sa sezóna začala už v máji, v auguste sme pretekali na Novom Zélande a teraz sa v SLA zobudili," doplnil Žampa a poslal pozdrav zo Santa Cantariny prezidentovi SLA Repkovi.

 
Autor: šat 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Velez-Zuzulová a Vlhová dostali pod stromček šokujúci darček: Toto je len pre silné žalúdky
šat