VIDEO Beštiálny Sagan na slávnej klasike ničil konkurenciu: Čo mu po pretekoch vytkol šéf?

19. marca 2017, 13:00
Tip redakcii

Poliak Michal Kwiatkowski sa stal víťazom prvej monumentálnej klasiky tejto sezóny Miláno-San Remo. V dramatickom záverečnom špurte trojčlennej skupiny tesne zdolal Petra Sagana. Práve slovenský majster sveta vyprovokoval únik 6 km pred cieľom, Kwiatkowski sa vyviezol za ním a v závere mal o čosi viac síl.

Peter Sagan skončil na klasike Miláno - San Remo druhý.

Peter Sagan skončil na klasike Miláno - San Remo druhý.

Autor: profimedia.sk

Poľský bývalý majster sveta tvrdí, že na rozdiel od väčšiny ostatných jazdcov má v súperení so Saganom jednu výhodu. "Pravdepodobne som v lepšej pozícii ako ostatní, lebo s Petrom súťažíme už od juniorského veku. Polovica pelotónu si možno myslí, že on je z inej planéty, ale ja naozaj verím, že je zdolateľný," povedal Michal Kwiatkowski v tlačovej správe organizátorov po svojom sobotňajšom triumfe na La Primavere.

"Dal som do toho maximum, aby som zvíťazil. Ďakujem svojmu tímu, že ma dobre pripravil na finále pretekov," uviedol podľa toho istého zdroja Peter Sagan.

Poľský jazdec tímu Sky 6 km pred cieľom majstrovsky zachytil Saganov nástup v stúpaní na Poggio a spoločne s Francúzom Julianom Alaphilippom v úniku vytrvali až do cieľa v San Reme. V záverečných desiatkach metrov Kwiatkowski na rozdiel od Alaphilippa zareagoval na Saganov mohutný šprint a doslova na cieľovej čiare sa o niekoľko centimetrov dostal pred neho.

"Sagan bol na Poggiu skvelý, ale v dúhovom drese majstra sveta je na neho vyvíjaný väčší tlak ako na nás ostatných. Vedel som, že ak by som šiel dopredu sám, nezvíťazil by som. Takú skúsenosť som mal z vlaňajška. Nasledujúc však Sagana a vydať sa dopredu, to bolo čosi iné. V závere som ho nechal poodskočiť v dlhom šprinte a potom som zaútočil. Som šťastný z toho, ako to vyšlo," doplnil Kwiatkowski.

Sagan po pretekoch Miláno - San Remo poukázal na dôležitý faktor v pretekoch, ktoré sú s 291 km vôbec najdlhšími v cyklistickom kalendári jednorazových podujatí. "Je veľmi dôležité, aby sa človek vyhol pádom. Mne však veľa nechýbalo, aby som spadol, keď som prekročil cieľovú čiaru. Takýto zážitok z tesného dojazdu je dôležitý pre ľudí, ktorí to celé sledujú. Všetci si to potom pochvaľujú," skonštatoval líder tímu Bora-Hansgrohe.

Sagan sa vyjadril aj k svojmu ataku na Poggiu, ktorý napokon rozhodol celé preteky. "Bola to záležitosť inštinktu. Jednoducho som sa o to pokúsil. Myslel som si, že som sám, potom som vedľa seba zbadal Juliana Alaphilippa a začal sa rýchly zjazd. Celkovo to bola dobrá šou," dodal Sagan.

Dvadsaťsedemročnému Žilinčanovi na prvej veľkej jarnej klasike opäť tesne ušlo víťazstvo rovnako ako v roku 2013, keď ešte vo farbách tímu Cannondale v závere nestačil iba na Nemca Geralda Cioleka. "Sagan v závere možno až príliš dôveroval svojim silám. Nie sme však nespokojní, boli to úžasné preteky," uviedol šéf Bora-Hansgrohe Ralph Denk pre agentúru DPA.

 
Autor: geli, SITA, TASR 
 
Aplikácie 7 plus