VIDEO Vybičované derby: Policajné manévre sa skončili smrťou fanúšika!

20. marca 2017, 16:00
Tip redakcii

OPAVA – Druholigové derby u našich susedov bolo azda najrizikovejším zápasom tohto roka. Opava hostila cez víkend v prestížnom dueli Baník Ostrava (0:1). Oba fanúšikovské tábory patria k radikálnym a opäť to potvrdili. Pre jedného priaznivca bol duel posledným v živote.

Policajti mali čo robiť, kým upokojili rozvášnených fanúšikov.

Policajti mali čo robiť, kým upokojili rozvášnených fanúšikov.

Autor: ČTK

Na derby sa chystalo celé mesto, v uliciach boli stovky policajtov, nechýbali ťažkoodenci, jazdná polícia, ale aj záchranári. Do Opavy dorazilo asi 1500 fanúšikov z Ostravy a dali o sebe vedieť hneď pri vchode na štadión, keď začali odpaľovať pyrotechniku. Počas zápasu sa ďalšia skupina, ktorá nemala lístky, pokúsila preraziť bránu na štadión. A policajti mali plné ruky práce.

Ako potvrdila hovorkyňa moravskosliezskej polície, výtržníci útočili na mužov zákona i na bezpečnostnú službu a zranilo sa viacero ľudí.

Hovorca záchranárov Lukáš Humpl povedal, že zdravotníci ošetrili na mieste osem ľudí. Zranení boli na strane výtržníkov i medzi policajtmi. „Išlo o poranenia hláv, v jednom prípade dolnej končatiny, boli to ľahké, ale aj stredne ťažké zranenia,“ povedal Humpl. Celkovo bolo v uliciach Opavy popoludní nasadených vyše 400 policajtov. Zasahovali aj špeciálne poriadkové jednotky z Prahy a Brna.

Dorazila jazdná polícia zo Zlína. Policajtka z tejto jednotky utrpela zranenia, zranený bol aj jeden kôň. Hlavné nepokoje sa odohrali v okolí štadióna, ale pokračovali aj pri ceste davu na stanicu. Množstvo fanúšikov zamierila do reštaurácií. Policajti situáciu monitorovali do nočných hodín. Pred polnocou policajta poriadkovej jednotky napadol pred reštauráciou tridsaťosemročný muž.

„Policajta kopol, kopal aj do služobného vozidla. Podozrivý je z násilia proti úradnej osobe. Vo väzení môže stráviť štyri roky. Stretnutie malo aj tragickú dohru. Poliaka oblečeného do žltého trička opavského celku zrazil v nedeľu nadránom vlak. Na mieste zomrel,“ informovala policajná hovorkyňa.

 
Autor: lup 
 
Aplikácie 7 plus