VIDEO: Testa s Csölleyom si nakoniec pohoršili. Rajičová sršala spokojnosťou

01. apríla 2016, 08:30
Tip redakcii

Slovenskí krasokorčuliari Federica Testová, Lukáš Csölley obsadili v súťaži tanečných párov na MS v Bostone 14. miesto. Vo voľných tancoch si v porovnaní s krátkym programom pohoršili o dve priečky.

Federica Testa a Lukáš Csölley chceli minimálne obhájiť priečku z krátkeho programu.

Federica Testa a Lukáš Csölley chceli minimálne obhájiť priečku z krátkeho programu.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok

Ich výsledná známka bola 148,83 b. Titul obhájili Francúzi Gabriella Papadakisová a Guillaume Cizeron (194,46) pred dvoma americkými pármi - Maia Shibutaniová, Alex Shibutani (188,43) a Madison Chocková, Evan Bates (185,77).

"Dnes to nevyšlo tak ako sme chceli. Pokazili sme poslednú zdvíhačku a tak nás to stalo jeden element + dve bodove zrážky, čo je všetko spolu asi 7 bodov. Samozrejme nás to mrzí, pretože vždy chceme dat maximum. Z chýb sa učíme, od rozhodcov máme veľmi pozitívne reakcie, takže sa budeme snažit priniesť domov z Bostonu iba tie dobre spomienky," vyjadril sa pre Facebook ME Kraso 2016 lukáš.

Slovenská krasokorčuliarka Nicole Rajičová postúpila do voľných jázd v súťaži jednotlivkýň z 15. miesta. Za štvrtkový krátky

Rajičová spokojná

Slovenská krasokorčuliarka Nicole Rajičová postúpila do voľných jázd v súťaži jednotlivkýň z 15. miesta. Za štvrtkový krátky program získala od rozhodcov 56,56 b. Vo finálových voľných jazdách má miestenku 24 najlepších. Na čele je Američanka Gracie Goldová so ziskom 76,43 b.

Slovenská krasokorčuliarka Nicole Rajičová postúpila do voľných jázd v súťaži jednotlivkýň z 15. miesta. Za štvrtkový

Rajičová, ktorá obsadila na januárových ME v Bratislave 12. priečku, predviedla elegantnú jazdu s jedinou chybou pri kombinácii dvoch trojitých toeloopoch v úvode predstavenia. Za svojím sezónnym maximom v krátkom programe zaostala o 0,68 b.

"S krátkym programom som veľmi spokojná. Naskákala som všetko, čo som mala. Mám veľkú radosť, lebo som mala minulý týždeň chrípku, takže som rada, že som vládala stáť na nohách. Body sú dôležité, dostala som ich podobne ako v Bratislave. Vo voľnej jazde chcem zajazdiť tak, ako sa najlepšie dá. Teraz ma čaká deň tréningu a v sobotu už budú preteky. Publikum v Bostone určite nie je také skvelé ako v Bratislave. Mala som pocit, že takmer vôbec netlieskali. Súperky na svetovom šampionáte sú veľmi silné, určite silnejšie než na ME. Pozdravujem fanúšikov na Slovensku a ďakujem za podporu," odkázala Rajičová prostredníctvom facebookovej stránky bratislavských ME 2016.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
VIDEO: Testa s Csölleyom si nakoniec pohoršili. Rajičová sršala spokojnosťou
TASR