Vodáci vytasili tajné zbrane: Bratovražedný boj o olympiádu sa začína

18. septembra 2015, 10:00
Tip redakcii

V slovenskom mikrosúboji o miestenku na olympiádu do Ria pôjde doslova o stotinky. Takmer v každej kategórii máme minimálne dvoch vyrovnaných adeptov, ktorí majú šancu získať cenný kov pod piatimi kruhmi. Aj preto niektorí naši borci vytiahli do boja pár zlepšovákov.

Elene Kaliskej nová loď šťastie  nepriniesla a nepostúpila.

Elene Kaliskej nová loď šťastie nepriniesla a nepostúpila.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/Jozef Šatara

O tie sa postaral vodnoslalomársky výrobný guru Marcel Vajda, ktorý už roky zásobuje pretekárov z celého sveta revolučnými novinkami. Čo vo svojej fabrike v Bratislave vyhútal pre našich borcov tentoraz?

„Pre Michala Martikána sme odľahčili loď a upravovali sedenie. Hochšíci majú starý model, ale úplne novú loď. Matejovi Beňušovi sme vyrobili nové pádlo. A úplne nový model dostala Elena Kaliská,“ prezradil Vajda.

Nielen Slováci, ale aj pretekári z iných krajín na poslednú chvíľu ešte skúšali na svoju konkurenciu niečo vymyslieť. A aj preto sa u Vajdovcov v posledných dňoch pracovalo takmer 24 hodín denne.

„S naším servisným kamiónom sme aj tu na majstrovstvách sveta, pretože viacerí dolaďujú detaily alebo opravujú chyby priamo počas pretekov. Takže roboty je a bude opäť ako na kostole,“ s úsmevom dodal Vajda.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/Jozef Šatara 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Vodáci vytasili tajné zbrane: Bratovražedný boj o olympiádu sa začína
Plus JEDEN DEŇ/Jozef Šatara