Volejbalové vicemajsterky prišli o meno aj halu: Vieme, ako sa tieto krásky budú volať a kde budú hrať!

12. septembra 2017, 21:00
Tip redakcii

Veľké zmeny, ale aj ambície! Ženský tím 1. Bratislavský volejbalový klub by ste pod týmto názvom hľadali márne. Slovenský úradujúci vicemajster nastúpi do novej sezóny pod úplne novým menom a mení aj miesto pôsobenia. Z haly PKO pri Dunaji sa sťahuje do širšieho centra hlavného mesta.

Volejbalový klub zmenil pred sezónou názov aj halu, kde bude hrávať svoje zápasy.

Volejbalový klub zmenil pred sezónou názov aj halu, kde bude hrávať svoje zápasy.

Autor: Facebook

Volejbalistky z bratislavského klubu sa po novom budú volať STRABAG Volleyball Club FTVŠ UK Bratislava a zo spomínanej tradičnej haly PKO sa premiestnia do športovej haly Domu športu na Junáckej ulici. Správu priniesla stránka www.svf.sk.

„Podarilo sa nám získať hlavného partnera, vďaka čomu sme získali stabilitu a môžeme sa pokojne venovať tomu, čomu potrebujeme. Dohodli sme sa aj s Fakultou telesnej výchovy a športu (FTVŠ) na odbornej spolupráci a využívaní ich zariadení a prístrojov na prípravu. Keďže sú obaja partneri pre nás dôležití, dohodli sme sa na zmene názvu,“ povedal člen predstavenstva klubu Dušan Ovečka na tlačovej konferencii.

Volejbalový klub zasiahla medzi sezónami správa o tom, že hala PKO končí svoju prevádzku, preto sa usilovali o nájdenie nového miesta pre domáce zápasy. Nakoniec budú hrať v spomínanom Dome športu. „Ideme do nového prostredia, ale nám sa vlani hralo lepšie vonku, takže snáď nám to bude vyhovovať. Trénovali sme už tam, tak sa nemôžeme stažovať, no či nám hala sadne, uvidíme až počas sezóny,“ priznal hlavný tréner vicemajstra Tomáš Varga.

Aké sú vlastne ciele ženského tímu? „Chceme vyhrať extraligu aj Slovenský pohár. V MEVZA Cupe sa chceme prebojovať do Final Four a v Challenge Cupe zase ísť čo najďalej,“ vyhlásil ambiciózne ciele tímu Ovečka a doplnil ho Varga: „Káder je skúsený, tak si myslím, že tieto ciele nie sú nedosiahnuteľné.“

 
Autor: han 
 
Aplikácie 7 plus