Rio 2016 - Dojatý Matej Beňuš po získaní striebornej medaily: Jeho prvé slová hovoria za všetko | Pluska.sk

Dojatý Matej Beňuš po získaní striebornej medaily: Jeho prvé slová hovoria za všetko

09. augusta 2016, 22:00

Paráda. Máme prvú medailu na olympiáde v Rio de Janeiro. Postaral sa o ňu nástupca Michala Martikán (37) Matej Beňuš (28), ktorý v Brazílii získal striebro vo vodnom slalome kategórie C1.

Vodný slalomár Matej Beňuš už skúsil, či je medaila pravá. 

Vodný slalomár Matej Beňuš už skúsil, či je medaila pravá.

Autor: TASR

Matej mal v Brazílii ťažkú úlohu, nahradiť legendárneho predchodcu Michala Martikána, ktorý mu fandil v Brazílii priamo z tribúny.

Rodák z Bratislavy v semifinále skončil až ôsmy a pred finále to boli preto nervy. „Pred poslednou jazdou som mu už nič nehovoril, iba som mu povedal, že mu držím palce. Matej vie o čo jazdí. Máme takú stávku, ale tu prezradím až keď dojazdia Škantárovci, týka sa to aj ich,“ vysvetľoval Beňušov tréner Juraj Minčík, čím nakopol svojho zverenca.


Matej Beňuš je prvým Slovákom v Riu, ktorý sa postavil na stupne víťazov.
Foto: TASR

Matejovi držali doma päste aj manželka Ivanka s dvomi synmi Simonom a Tobiášom. „Volal som s nimi pred pretekmi, akurát obedovali. Pozerali moju jazdu a som šťastný, že mám striebornú medailu. Pokračujem v trende, že v kategórii C1 sme od éry samostatnosti vždy mali medailu. Je to môj splnený sen,“ povedal v cieli šťastný medailista.

Tvrdí, že si brúsil zuby aj na zlato, ale uznanlivo priznal kvalitu súpera. „Francúz bol dnes rýchlejší. Ja som dal do jazdy maximum,“ dodal Matej, ktorému v Brazílii fandilo takmer päťdesiat našich fanúšikov. „Boli skvelí, urobili parádny kotol.“

 
Autor: Z Ria Jozef Šatara a Tomáš Tančibok
 
 
 
Dojatý Matej Beňuš po získaní striebornej medaily: Jeho prvé slová hovoria za všetko
Z Ria Jozef Šatara a Tomáš Tančibok