Chobotnica Paul si dôchodok užije v Nemecku

16. júla 2010, 15:48
Tip redakcii

Chobotnica Paul sa z akvária v nemeckom Oberhausene nebude sťahovať. Dvojročný hlavonožec sa stal vďaka svojim úspešným predpovediam jedným zo symbolov svetového šampionátu vo futbale v JAR a najmä v Španielsku bol veľký záujem o jeho odkúpenie.

Takto Paul rozhodol o titule pre Španielsko.

Takto Paul rozhodol o titule pre Španielsko.

Autor: TASR

Chobotnica neomylne vybrala víťaza všetkých siedmich zápasov nemeckej reprezentácie, ako aj finálového duelu medzi Španielskom a Holandskom. Po semifinálovej predpovedi triumfu Španielska nad Nemeckom a prehre mužstva Joachima Löwa sa objavili viaceré výhražné správy, ktoré navrhovali, aby Paula použili ako potravu pre žraloky či ho inak zlikvidovali. Španieli ho zasa chceli okamžite odkúpiť.

Mestečko Caraballino v severozápadnej časti krajiny mu udelilo čestné občianstvo, tamojší podnikateľ ho chcel kúpiť za 30-tisíc eur. Do boja o chobotnicu sa zaangažovala aj ZOO z Madridu, ktorá ho chcela vymeniť za iné zviera. Hlavonožca označila hovorkyňa ZOO Amparo Fernandezová za španielsky symbol víťazstva na MS. Hovorkyňa akvária Morský svet v Oberhausene Kerstin Kühnová však odkázala všetkým záujemcom rezolútne nie.

"Otázka o predaji alebo požičaní Paula je bezpredmetná. Paul si užíva svoj zaslúžený oddych v akváriu v Oberhausene," napísala Kühnová v e-mailovej správe pre AP.

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Chobotnica Paul si dôchodok užije v Nemecku
SITA