Hokejista Daniel Hančák cestoval na zápas v Kazachstane starou haraburdou

01. februára 2013, 10:00
Tip redakcii

Na túto cestu nikdy nezabudne! Bývalý hokejový reprezentant Daniel Hančák (29) si momentálne zarába na chlieb v ďalekom Kazachstane, v meste Kokshetau. Nedávno si so spoluhráčmi užil zápasovú cestu miestnym vlakom. Došla po nich stará haraburda, v ktorej sa tlačili ako sardinky v konzerve!

V kupé: Na ležadlo
sa ledva natrepal.

V kupé: Na ležadlo sa ledva natrepal.

Autor: archív D. H.

Cestovanie na hokejové zápasy v kazašskej lige sú niekedy doslova nočnou morou. Mužstvá preto odchádzajú na súboje s denným predstihom, aby v prípade komplikácií stihli odohrať zápas v stanovenom termíne. „Nám sa niečo podobne prihodilo nedávno.

Išli sme od nás autobusom, ale diaľnicu smerujúcu do hlavného mesta Astany zrazu uzatvorili. Ak je zlé počasie a začne snežiť, Kazachovia jednoducho cestu zatvoria. Vtedy treba hľadať náhradne spojenie,“ prezradil nášmu denníku svoj posledný zážitok hokejový obranca Daniel Hančák, ktorý oblieka dres lídra súťaže Arlan Kokshetau.


V drese kazašského tímu: Dano nosí číslo 44.
Foto: archív D. H.

„Keďže sme nečakane ostali visieť na ceste v meste Šučinsk, vedenie tímu sa rozhodlo pre cestu vlakom. Na stanicu prišla po nás totálna haraburda, a keďže sme nemali rezervované lístky, tak sme sa tlačili vo vagóne s bežnými ľuďmi ako sardinky,“ spomína už s úsmevom bývalý slovenský reprezentant.

Bez občerstvenia

„Miestny vlak bol v katastrofálnom stave, izolácia bola prakticky nulová, takže snežilo aj do vlaku, záchody hnusné, no proste zážitok,“ doplnil Hančák, ktorý sa, samozrejme, žiadneho občerstvenia počas štvorhodinovej cesty nedočkal.

„Bola tam jedna kanvica na čaj, ale to sme neriskovali,“ dodal na záver skúsený obranca v službách kazašského tímu.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/MARIÁN KORBEL 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Hokejista Daniel Hančák cestoval na zápas v Kazachstane starou haraburdou
Plus JEDEN DEŇ/MARIÁN KORBEL