Kubíkov príbeh ako z Hollywoodu

21. septembra 2010, 09:21
Tip redakcii

Znie to ako rozprávka, ale je to tak. Ešte pred rokom behal po ihrisku v našej druhej najvyššej súťaži a teraz desí brankárov prestížnej holandskej súťaže. Príbeh rodáka z Prievidze Františka Kubíka (21) pripomína story z Hollywoodu.

Futbalový elegán:
František Kubík
strieľa góly
v Den Haagu
ako na páse.

Futbalový elegán: František Kubík strieľa góly v Den Haagu ako na páse.

Autor: Archív

Nie je to dávno, čo mu totiž hrozilo, že sa jeho sľubná kariéra predčasne skončí. Ešte v drese Prievidze ho chceli vyhodiť. František vtedy počítal s najhorším. „Mohol som aj skončiť kdesi na dedine, kde by som hral za pivo a párky,“ smeje sa dnes František. Z odpisovaného futbalistu Františka Kubíka sa stala hviezda holandskej najvyššej súťaže Vtedajšie vedenie „baníkov“ bolo už-už rozhodnuté po jednom zbabranom zápase Kubíka potrestať a vyradiť ho z mužstva. No napokon sa ho asistent trénera Vladimíra Rusnáka Miroslav Kéry zastal a Kubík ostal. Následne odštartoval svoju skvelú kariéru. Stal sa jedným z najlepších kanonierov ligy.

O rok už sedel v šatni konkurenčného Trenčína, kde opäť súkal jeden gól za druhým. Keď-že vedenie tímu spod hradu Matúša Čáka sponzorujú Holanďania, František dostal možnosť vyskúšať si zahraničný chlebík práve v krajine tulipánov.

Zamieril do Haagu. Jeho manažér mu vybavil skúšku v tunajšom tíme ADO. Tréner John van den Brom sa do Kubíka už po týždni ihneď „zamiloval“ a klub mu ponúkol profesionálnu zmluvu. „V lige naháňam v tabuľke strelcov hviezdneho Suáreza. Som šťastný a dúfam, že mi to pôjde takto aj naďalej,“ povedal Frantšiek, ktorý v šiestich dueloch už štyrikrát napol sieť súperovej brány. Je najlepším strelcom klubu a v tabuľke kanonierov holandskej ligy mu patrí ôsma priečka.

Rozišiel sa s priateľkou

Ako sme včera avizovali, mladý slovenský futbalista mal v holandskom mestečku bývať v dvojizbovom byte s priateľkou. No napokon to vypálilo inak. „Už sme sa rozišli. Bol som smutný, ale teraz sa snažím na to zabudnúť futbalom. Patria mu všetky moje sily,“ dodal František Kubík, ktorý pripomína štýlom hry práve svojho slávnejšieho predchodcu Miroslava Stocha. „Keď sa Kubík s loptou rozbehne na bránu súpera, aj rýchlik Bolt by mal čo robiť, aby ho zastavil,“ dodal na margo Kubíka jeho bývalý tréner Miroslav Kéry.

Video: Youtube.com

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/JOZEF ŠATARA, video: Youtube.com 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Kubíkov príbeh ako z Hollywoodu
Plus JEDEN DEŇ/JOZEF ŠATARA
video: Youtube.com