Djokovič: Murray je pod veľkým tlakom

29. januára 2011, 13:25
Tip redakcii

Srbský tenista Novak Djokovič vyhlásil, že jeho súper v nedeľňajšom finále dvojhry na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open Brit Andy Murray je pod väčším mediálnym tlakom.

Srbský tenista Novak Djokovič

Srbský tenista Novak Djokovič

Autor: ČTK

Dvadsaťtriročný rodák zo škótskeho Dunblane sa môže stať prvým britským hráčom za posledných 75 rokov, ktorý získa titul z podujatia "veľkej štvorky". V Melbourne bol Murray vo finále aj vlani, vtedy však posledný krok v súboji s favorizovaným Rogerom Federerom nezvládol.

"Je to pre neho zložitá situácia, čelí tlaku zo strany médií, pretože je Brit. Každý od neho očakáva, že zvíťazí vo Wimbledone a stane sa najlepším tenistom na svete. To všetko preto, lebo pochádza z krajiny s obrovskou tenisovou históriou. Na jednej strane by som chcel byť v jeho koži, pretože dostáva obrovskú podporu vďaka svojmu pôvodu. Na druhej strane, pozornosť médií a ich tlak, ktorému čelí, by sa mi nepáčil," povedal Murrayov rovesník Djokovič.

Posledným britským tenistom, ktorý získal grandslamový titul, bol Fred Perry v roku 1936, zvíťazil na US Open. V roku 1934 bol ten istý hráč zároveň posledným Britom, ktorý zvíťazil vo finále Australian Open.

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Djokovič: Murray je pod veľkým tlakom
SITA