Pôjde Kim Clijstersová dohola?

28. januára 2011, 07:20
Tip redakcii

Ak vyhrám, ostrihám sa dohola. Tieto slová občas počujeme od tenistov pred daviscupovým finále. Tentoraz ich však vyslovila Kim Clijstersová (28) po svojom víťaznom semifinále na Australian Open! Uvidíme tenisovú mamičku s holou hlavou?

Aj takto by
mohla vyzerať
po triumfe v Melbourne
Kim Clijstersová.

Aj takto by mohla vyzerať po triumfe v Melbourne Kim Clijstersová.

Autor: fotomontáž: Plus JEDEN DEŇ

V júni 2009 sa Clijstersovej kouč Wim Fissete stavil so svojou zverenkou, že ak vyhrá US Open, ostrihá sa dohola. Nemohol tušiť, že Kim zaznamená návrat ako z ríše snov a v septembri toho istého roku padali jeho vlasy na podlahu. S radosťou mu ich ostrihala samotná hráčka.

Teraz sa situácia môže vymeniť! „Trochu som si pustila jazyk na špacír a povedala, že keď vyhrám tentoraz, ostrihám si svoje vlasy ja,“ šokovala divákov v Rod Laver Aréne. „Ale môjmu manželovi sa to veľmi nepozdávalo, takže uvidíme,“ smiala sa. Od možnej holej hlavy ju delí jediný zápas. V semifinále si prekvapujúco rýchlo poradila s Verou Zvonarevovou z Ruska 6:3, 6:1.

 
PREHRATÁ STÁVKA: Clijstersovej tréner Wim Fissete prišiel po víťazstve svojej zverenkyne na US Open o vlasy.
Foto: Archív

Drak prichádza

Tenis prepisuje históriu. Na Li (28) sa stala vôbec prvou čínskou hráčkou, ktorá si zahrá finále grandslamu. Vo včerajšom semifinálovom zápase Australian Open porazila svetovú jednotu Wozniacku 3:6, 7:5, 6:3. A to napriek nepohodlnej predzápasovej noci. „Veľmi som sa nevyspala, lebo muž celú noc chrápal,“ vypadlo z nej, čím si okamžite získala veľkú časť smejúceho sa publika.

Novak Djokovič: Zbohom, Roger

Víťazstvo Novaka Djokoviča (23) nad Rogerom Federerom (28) určite nie je najväčším prekvapením. Ale skutočnosť, že Švajčiar neuhrá v semifinále Australian Open ani set, už čakal málokto. Zverenec nášho Mariána Vajdu odohral jeden z najlepších zápasov v živote.

Zápas mal skvelé tempo a priniesol tenis najvyššieho rangu. Nole, ako znie Djokovičova prezývka, získal prvý set v tajbrejku, no v druhom dejstve už prehrával 2:5. Ukázal obrovskú chuť po víťazstve, otočil na 7:5 a na víťaznej vlne sa viezol až do konca. „Novak zahral skvele, hlavne pri dôležitých loptičkách. Bol dnes jednoducho lepší,“ priznal Federer. O zmienke, že jeho a Nadalova prehra sú akoby odovzdaním pochodne ďalším hráčom, poznamenal: „Myslím, že nás odpisujete dosť rýchlo. Počkajme si, čo bude o šesť mesiacov.“

Verí si aj vo finále

Djokovič žiaril spokojnosťou. „Bol to jeden z mojich najlepších výkonov v živote. Tento turnaj je môj obľúbený, pretože podmienky najviac vyhovujú mojej hre,“ skonštatoval srbský tenista. Vo finále bude po prvý raz od Australian Open 2008 chýbať jeden z dvojice Nadal, Federer. „Narazím na Murrayho alebo Ferrera, ktorí budú hladní po prvej grandslamovej trofeji. Verím však, že dostanem zo seba to najlepšie,“ uzavrel Novak.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/Z MELBOURNE Tomáš Tančibok 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Pôjde Kim Clijstersová dohola?
Plus JEDEN DEŇ/Z MELBOURNE Tomáš Tančibok