Pokorí Murray historické mory?

29. januára 2011, 08:36
Tip redakcii

Británia je na nohách! Jej tenista Andy Murray (23) vyhral semifinálovú bitku na Australian Open proti Davidovi Ferrerovi (28) 3:1 na sety. V nedeľu sa tak môže stať prvým tenistom z Ostrovov od čias Freda Perryho, ktorý získa grandslamový titul.

Andy Murray kričal svoju
radosť do sveta.

Andy Murray kričal svoju radosť do sveta.

Autor: TASR

Španiel Ferrer nastúpil na kurt s podobným nasadením, akým v predchádzajúcom kole vyradil svetovú jednotku Nadala. Tvrdá práca v Aréne Roda Lavera mu priniesla ovocie v podobe zisku prvého setu. „Vedel som, že niečo musím zmeniť. Vybral som si teda rakety s odlišným napätím, lebo som chcel hrať inak. Začal som viac chodiť na sieť, používať viac rotácie a podobne,“ priblížil Andy Murray. Taktika zabrala.

Druhý set získal v tajbrejku a tesný zápas doviedol do zdarného konca. Vo finále ho čaká Novak Djokovič. „Bude to pre mňa výhoda oproti situácii, ak by som hral proti Nadalovi či Federerovi. S Novakom sa výborne poznáme a máme približne rovnaké skúsenosti,“ naznačil.

Pôjde na 110 percent

Vníma tlak histórie, že má šancu byť prvým Britom od roku 1936, ktorý uspeje na grandslame? „Keby ste mi to znova nepripomínali, tak nie,“ rozosmial novinárov. „V prvom rade je to však šanca pre mňa a v nedeľu chcem podať 110- percentný výkon,“ zakončil Škót.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/Z MELBOURNE Tomáš Tančibok 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Pokorí Murray historické mory?
Plus JEDEN DEŇ/Z MELBOURNE Tomáš Tančibok