Šoumen Djokovič: Divoká párty v zákulisí!

31. januára 2011, 18:03
Tip redakcii

Pri pohľade na singlových víťazov tohtoročného Australian Open v Melbourne bolo v pondelok ráno ihneď zrejmé, kto ako dlho oslavoval svoj melbournský triumf. Kým členovia tímu Kim Clijstersovej si v hráčskom salóniku pomaly usrkávali zo šampanského a do postelí sa pobrali ešte pred polnocou, Novak Djokovič a jeho partia rozpútali ešte priamo v šatni divokú oslavu.

Srb Novak Djokovič (3. sprava) oslavuje v šatni s rodinou, priateľmi a slovenským trénerom Mariánom Vajdom (2. sprava) víťazstvo vo finále mužskej dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open.

Srb Novak Djokovič (3. sprava) oslavuje v šatni s rodinou, priateľmi a slovenským trénerom Mariánom Vajdom (2. sprava) víťazstvo vo finále mužskej dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open.

Autor: TASR

Hlavným zabávačom bola okrem samotného dvojnásobného víťaza Australian Open istá srbská skupina produkujúca hudbu na ľudový spôsob. Víťazná párty údajne pokračovala aj po druhej v noci s konečným zaľahnutím o piatej ráno.

"Spievali sme a tancovali, dokonca aj po stoloch a robili poriadny hluk. Bolo to krásne a netradičné, až som stratil hlas. Keď uvidíte videá, určite sa vám to zapáči," vravel Novak Djokovič skupinke novinárov v pondelok ráno pri odchode z Melbourne Parku. "Mali sme niečo dopredu pripravené, ale nechcel som o tom zbytočne hovoriť pred finále. Chcel som sa maximálne koncentrovať na zápas. Keď to vyšlo, išli sme naplno do toho. Pozvali sme turnajového riaditeľa, sponzorov, aj členov technického zabezpečenia. Všetci, ktorí sa chceli zabávať, boli vítaní," cituje The New York Times srbského hrdinu a šampióna.

Neoddeliteľnou súčasťou osláv v štýle srbskej ľudovej veselice bol aj slovenský tréner Marián Vajda, na ktorého 23-ročný Novak nedá dopustiť a často ho tituluje ako svojho druhého otca. "Naše priateľstvo a tesný kontakt je niečo nerozbitné a dúfam, že to vydrží veľmi dlho," povedal obdivne Djokovič o svojom slovenskom koučovi Vajdovi a ďalej pokračoval už trochu všeobecnejšie: "Je to človek, ktorý sa celý vložil do mojej kariéry pre náš spoločný úspech. Je to obdivuhodné, lebo má svoju rodinu a blízkych, ktorých má rád, no takých je v mojom okolí viac. Tí ľudia neváhajú na mesiac a pol opustiť svojich najbližších a cestovať so mnou do Spojených štátov či Austrálie. Ďakujem im za to."

Djokovič to v šatni poriadne rozbalil. Zdroj: TASR

Premožiteľ Andyho Murraya vo finále Australian Open a vedúci činiteľ historického srbského triumfu v Davisovom pohári nezabudol spomenúť ešte jednu dôležitú osobu, ktorá sa podieľala na jeho tenisovej explózii za ostatných 6 mesiacov. Je ním šéf lekárskeho tímu Igor Cetojevič, ktorý začal s rodinou Djokovičovcov spolupracovať vlani v júli pred štvrťfinálovým súbojom Davis Cupu v Chorvátsku.

Cetojevič sa so sivou bradou vynímal v Srbovej lóži počas finálového súboja proti Murrayovi, ale dôležitejšie ako jeho prítomnosť v rozhodujúcom súboji o austrálsky titul boli metódy, ktoré zaviedol do profesionálneho tenisového života Novaka Djokoviča. Išlo najmä o aplikáciu poznatkov z čínskej medicíny a akupunktúry, ktoré ovláda a využíva tento absolvent Inštitútu magnetoterapie v indickom Dillí so skúsenosťami z nemocničného prostredia v Pekingu.

Cetojevič sa špecializuje najmä na technológie umožňujúce získať podrobné diagnózy procesov prebiehajúcich v organizme športovcov pri určitej záťaži. U Djokoviča sa snaží minimalizovať vplyv stresov a rôznych alergií na jeho organizmus, čiže zvýšiť jeho vnútornú rovnováhu. "Je to veľký psychológ a skvelý lekár. Stal sa podstatnou súčasťou môjho tímu v tomto období," povedal Djokovič na adresu Cetojeviča.

Djokovič by sa po krátkom oddychu mal predstaviť už na budúci týždeň na halovom turnaji v holandskom Rotterdame a potom má v pláne vycestovať do Dubaja v SAE. Rotterdam však podľa odborníkov zrejme vynechá rovnako ako aj marcový súboj 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára proti Indii. Netají sa tým, že už v blízkom období by sa rád posunul z tretej pozície vyššie a narušil hegemóniu Rogera Federera a Rafaela Nadala.

Takto Djokovič pózoval už po oslavách s trofejou

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Šoumen Djokovič: Divoká párty v zákulisí!
SITA