Srbi v marci bez Djokoviča

28. januára 2011, 09:45
Tip redakcii

V tieni postupu Novaka Djokoviča už do finále dvojhry na melbournských grandslamových Australian Open zostali voľby prezidenta Srbského tenisového zväzu (TSS). Napriek absencii podpory od členov víťazného daviscupového tímu napokon zostáva vo funkcii Slobodan "Bobo" Živojinovič.

Novak
Djokovič

Novak Djokovič

Autor: ČTK

Aj pod vplyvom decembrovej kritiky verejne sľúbil, že po opätovnom získaní mandátu bude jeho prioritou vybudovanie Národného tenisového centra.

Živojinovič dodal, že spomenutý Djokovič nenastúpi 4. - 6. marca v osemfinálovom 1. kole svetovej skupiny Davis Cupu v Novom Sade proti Indom. Dodal, že ide o dohodu na základe individuálnych potrieb "Noleho" pred jarnou americkou šnúrou, nie o prejav zákulisného politikárčenia.

Ako je známe, Djokovičov otec Srdjan začiatkom decembra po triumfe Srbov v belehradskom finále "šalátovej misy" nad Francúzmi vyhlásil, že TSS potrebuje personálnu rekonštrukciu. "Terajšie vedenie na čele so Slobodanom Živojinovičom nemá absolútne nič spoločné s víťazstvom v Davisovom pohári. Srbsko je svetovým šampiónom len vďaka hráčom a ich rodinám. Nemám ambície prevziať Živojinovičovo miesto, ale TSS potrebuje rozsiahle zmeny."

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Srbi v marci bez Djokoviča
SITA