Búrlivák Kližan dosiahol najväčší úspech: Pivo vymenil za priateľku

16. februára 2016, 08:00
Tip redakcii

Po najväčšom úspechu kariéry nestíhal Martin Kližan (26) žiadne oslavy. Krátko po triumfe na tenisovom turnaji ATP 500 v Rotterdame sa ponáhľal za priateľkou Nikol dať jej Valentína. V minulosti sa mu stalo, že po veľkých víťazstvách prišiel pád. Tvrdí, že teraz to už nehrozí.

Martin Kližan  predvádzal  v Rotterdame  skvelé výkony  a neskutočné  obraty.

Martin Kližan predvádzal v Rotterdame skvelé výkony a neskutočné obraty.

Autor: profimedia

Hrali ste už niekedy predtým lepšie alebo to bol váš životný výkon?
– Určite to bol jeden z najlepších turnajov, ktoré som odohral. O počte bodov sa nemusíme baviť, tam je suverénne najvyššie. Moja hra zažívala veľký progres. Veľmi dôležité bolo, že na predošlom turnaji v Sofii som v 1. kole nastúpil proti držiteľovi divokej karty Aleandarovi Lazovovi, proti ktorému som prakticky nemohol prehrať. Tým, že som na úvod sezóny prehral všetky tri zápasy, som si neveril. Prvé víťazstvo v roku ma nakoplo.
Predviedli ste zaujímavé oslavy – kotúľ  i veslovanie. Pripravovali ste si ich dopredu? Čo ste tým chceli povedať?
– Proti Mahutovi som mal niekoľko brejkbalov a ani jeden som nepremenil. Konečne sa mi to podarilo pri geme, keď servoval na víťazstvo v zápase. Spravil som kotúľ a diváci sa na tom dobre zabavili. Bolo to spestrenie polotrápneho semifinálového výkonu. Veslovanie bolo spontánne.


Kližan sa ponáhľal za priateľkou Nikol.
FOTO: TASR

Vo finálových zápasoch máte bilanciu 4:0, čomu za ňu vďačíte?
– Veľkú rolu zohráva psychika. Niektorí hráči sa nevedia vyrovnať s tlakom, mne nikdy nerobil veľké problémy. Už som vyhral turnaj kategórie 250 aj 500, na rade je teda finále na tisícke.
Nehrozí to, že po skvelom výsledku „uletíte“, ako to bolo v minulosti?
– Nehrozí. V novembri som trochu obmenil káder a aj v hlave som si dal reset. Uvedomil som si veľa vecí.
Aktuálne ste v rebríčku na 27. mieste. Vlani sa vám nevydarila antuková sezóna, takže neobhajujete takmer žiadne body. Bude to plus?
– Vlani to bolo zložité, mal som super začiatok roka a potom som sa zranil. Laboroval som s pravým zápästím. Ak sa mi teraz podarí uhrať dobrý výsledok, renking môže ísť rapídne hore.
Na sociálnej sieti ste písali, že ste hrdý na to, že ste Slovák a na stenu šampiónov pribudne vaše meno so slovenskou vlajkou. Je to prísľub aj pre daviscupový tím?
– Jasné, teším sa na júlový zápas. Pravdepodobne budeme hrať v Izraeli (závisí to od marcového stretnutia Maďarsko – Izrael – pozn. red.), kde bude náročná atmosféra. Myslím si však, že naše hráčske kvality sú vyššie, takže máme veľkú šancu postúpiť do play-off o svetovú skupinu.
V decembrovom rozhovore ste tvrdili, že ste vysadili alkohol a nedáte si už ani pivo. Nedopriali ste si ho ani po takomto víťazstve, navyše v tradičnej pivárskej krajine, akou je Holandsko?
– Nie, pretože hneď po prílete som šoféroval. Ponáhľal som sa za priateľkou Nikol dať jej Valentína. Tímovú večeru budeme mať až dnes (v pondelok – pozn.). Beriem na ňu aj rodičov. Na prípitok si možno dám jeden pohárik, ale žiadne prehnané oslavy nehrozia.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/Tomáš Tančibok 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Búrlivák Kližan dosiahol najväčší úspech: Pivo vymenil za priateľku
Plus JEDEN DEŇ/Tomáš Tančibok