Djokovič neberie ohľady na Šarapovovú: Potrestajte ju!

12. marca 2016, 16:00
Tip redakcii

Tenisovým svetom otriasa v posledných dňoch obrovský škandál ruskej tenistky Marie Šarapovovej. Jej prípad po tom, ako neprešla na Australian Open dopingovou skúškou, riešia aj najväčšie hviezdy bieleho športu. Možnosť vyjadriť sa nevynechala ani svetová jednotka Novak Djokovič.

Novak Djokovič Mariu Šarapovovú ľutuje, ale pravidlá by mali platiť pre každého rovnako.

Novak Djokovič Mariu Šarapovovú ľutuje, ale pravidlá by mali platiť pre každého rovnako.

Autor: TASR

Ruskej kráske našli v tele meldónium, ktoré ako priznala, užíva už desať rokov. Táto látka bola totiž až do začiatku aktuálneho roka povolená, no od 1. januára figuruje medzi zakázanými podpornými prostriedkami. Na tlačovej konferencii sa Šarapovova priznala, že o tom nevedela, hoci správy v nasledujúcich dňoch tvrdili, že ju dopingoví komisári o tom minimálne päťkrát informovali.

Túto skutočnosť podcenil zrejme aj jej realizačný tím, ktorý tenistku o novej zakázanej látke na zozname Svetovej antidopingovej agentúry neupozornil. Je jasné, že Šarapovová vďaka všetkým povinnostiam nemá čas detailne sa zaoberať každým jedným e-mailom. Podobne to vidí aj Novak Djokovič.

„Musím sa priznať, že všetky správy nečítam, ale mám okolo seba tím ľudí, ktorému na sto percent dôverujem a ak sa chystá nejaká významná zmena, o ktorých by som mal vedieť, tak o nich viem. Je ťažké niekoho súdiť a obviňovať. Viem len, že tú látku zakázali nedávno. Môže sa to stať mnohým, no nevieme, či išlo len o nedbalosť zo strany Marie a jej tímu, že takúto zmenu nezaregistrovali,“ zamyslel sa Srb.

Hoci je s víťazkou všetkých grandslamových turnajov kamarát, myslí si, že pravidlá by mali platiť pre všetkých rovnako a preto by Šarapovovú nemal minúť trest. „Bola veľmi odvážna, keď sa rozhodla spraviť toto vyhlásenie a vziať na svoje plecia zodpovednosť. Za to ju obdivujem, no na druhej strane ak niekto ako ja, kto sa venuje tenisu toľké roky a vždy veril v čistotu a férovosť športu, vidí, že bol nejaký tenista pozitívne testovaný, tak by mal za svoju chybu zaplatiť a byť potrestaný,“ vyjadril sa k aktuálnej téme neohrozený kráľ rebríčka ATP.

Špekuluje sa, že by si Šarapovová mohla od tenisu oddýchnuť jeden rok. Taká je zvyčajne výška trestu za použitie meldónia. Necháme sa teda prekvapiť, ako napokon rozlúskne celú kauzu Svetová antidopingová agentúra. 

 
Autor: Pluska.sk/pm 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Djokovič neberie ohľady na Šarapovovú: Potrestajte ju!
Pluska.sk/pm