Doma nie je ani Federer prorokom: Musím čakať na kurty a platiť si ich!

19. mája 2017, 18:00
Tip redakcii

Už roky je Roger Federer (35) jedným z najpopulárnejších športovcov planéty. Všade má dvere otvorené, túžia sa s ním stretnúť filmové hviezdy i členovia kráľovských rodín, veľké značky mu platia milióny, aby ich prezentoval. Doma vo Švajčiarsku sa však fenomenálny tenista musí správať ako bežný smrteľník.

V rodnom Švajčiarsku idú hviezdne maniere bokom.

V rodnom Švajčiarsku idú hviezdne maniere bokom.

Autor: TASR

Keď si chce Roger v rodnom Švajčiarsku zatrénovať, ide na verejné kurty v dedinke Valbella. Porozprával o tom v interview pre britský denník The Telegraph. „Musíte si tam zarezervovať kurt. Povedzme, že máte rezerváciu od 4. do 6. poobede. Prídete tam a musíte čakať za dverami do 3.59,“ opisoval.

PLUSMÁNIA DENNÍKA PLUS JEDEN DEŇ pokračuje i na online! Je tu DRUHÁ ŠANCA! Máš nálepku PLUSMÁNIE z dnešného dňa? Si stále v hre o 317 megacien na on-line každý deň!

„Potom opatrne otvoríte dvere a vidíte chlapíkov, ako si balia veci. Vstúpite dnu. ‚Ó, môžem sa s vami odfotiť?‘ Žiaden problém. Potom odídu a vy hráte dovtedy, kým nevojde dnu ktosi ďalší,“ pokračoval Federer. Nemá s tým problém, práve naopak. „Som rád, že je to takto. Drží ma to pri zemi. Cítim sa normálne. Dokonca si za kurty platím,“ dodal k téme pre Telegraph.

Držiteľ rekordných 18 grandslamových titulov porozprával aj o dvoch najdôležitejších rokoch v tenise. Vo finále Wimbledonu v roku 2008 prehral s Rafaelom Nadalom 7:9 v rozhodujúcom piatom sete. „Spravilo to veľkú ryhu v mojej kariére. V 2008-om som sa cítil o krok pomalší,“ priznal.

O to väčšiu radosť mal v nasledujúcej sezóne. „V roku 2009 nastali pre mňa nádherné časy. Konečne som vyhral Roland Garros, Mirka otehotnela, mali sme deti, vyhral som Wimbledon a zlomil som rekord (Samprasových 14 grandslamových titulov – pozn. red.),“ vyratúval.

Najviac ho tešilo, že sa im napriek každodennému životu pod drobnohľadom objektívov podarilo udržať manželkino tehotenstvo v tajnosti. „Chceli sme, aby to bolo naše súkromné tajomstvo a podarilo sa nám to, čo bolo skvelé,“ radoval sa.

Na začiatku tohto roka zažíval Federer tenisové znovuzrodenie velikána, ktorým bol kedysi. Zvíťazil na Australian Open a pridal aj tituly z veľkých turnajov v Indian Wells a Miami. „Musíte byť hladný po úspechu. Ak prehrám každý týždeň v 2. kole, som síce šťastný, že som naďalej zdravý, no nemám z toho skutočnú radosť. Zažil som priveľa úspechov, aby mi stačilo 2. kolo,“ vysvetlil jeden z najlepších hráčov všetkých čias.

 
Autor: tt 
 
Aplikácie 7 plus