Bezradný Nadal: Neviem, či dokážem vyprášiť Djokoviča

03. januára 2012, 11:19
Tip redakcii

Svetová tenisová dvojka Rafael Nadal (25) má podľa všetkého psychický blok, keď hrá proti súčasnej jednotke rebríčka Novakovi Djokovičovi (24). Naznačil to na tlačovej konferencii v katarskej Dauhe.

Rafael Nadal nad sebou iba krútil hlavou.

Rafael Nadal nad sebou iba krútil hlavou.

Autor: ČTK

Djokovič zdolal Nadala minulý rok až šesťkrát, vždy vo finále turnajov. Aj keď Španiel nevie, či to dokáže Srbovi oplatiť, je v tejto sezóne pripravený na výzvu. „Myslím si, že každý je presvedčený, že Novaka je ťažké zdolať,“ začal Nadal a hneď pokračoval: „Ja nie. Veď na vrchole nemôžete byť nepretržite. Prehral som s ním vo všetkých finále, ale bolo to len proti nemu. To je pozitívna vec. Darilo sa mu viac ako mne a tak to je,“ myslí si svetová dvojka, ktorá je však už v ďalších vyhláseniach opatrnejšia.

„Neviem, či ho dokážem opäť zdolať. Iba viem, že musím viac trénovať, zlepšovať svoj tenis a o to sa pokúsim. Neviem predpovedať, či po zvyšok kariéry to bude stačiť na to, aby som nad ním vyhral alebo s ním prehrám ešte 100-krát,“ vysvetľuje pre web tennis-x.com rodák z Malorky.

Nadal nemá s Djokovičom zlú bilanciu. Vedie v nej 16:13, ale štatistika sa už obracia. Novak zvíťazil v posledných 9 z 11 duelov. Srb teraz oddychuje pred grandslamovým Australian Open, zatiaľ čo Španiel hrá na turnaji v katarskej Dauhe.

 
Autor: Pluska.sk/LEONARD POPOVIČ 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Bezradný Nadal: Neviem, či dokážem vyprášiť Djokoviča
Pluska.sk/LEONARD POPOVIČ