Henman: Federer má tajný cieľ!

16. decembra 2011, 12:18
Tip redakcii

Bývalá tenisová hviezda Tim Henman (37) si myslí, že súčasný tretí hráč sveta Roger Federer (30) nepovedal medzi špičkou posledné slovo. Navyše má stále jeden sen, ktorý si chce splniť a ktorý určite nie je jednoduchý.

Tretí hráč sveta Roger Federer (30) nepovedal medzi špičkou posledné slovo.

Tretí hráč sveta Roger Federer (30) nepovedal medzi špičkou posledné slovo.

Autor: profimedia.sk

Bývalý britský hráč top desiatky verí Federerovi, pretože na opätovné získanie postu jednotky, kde tróni Novak Djokovič, má motiváciu. „Už len veľmi málo mu chýba k tomu, aby prekonal rekord Američana Petea Samprasa v počte týždňov v pozícii svetovej jednotky,“ uvádza sa na webe tennis-x.com, pričom Henman prezradil ešte viac. „Viem, že Roger ho ozaj chce zlomiť, takže si myslím, že sa mu to môže podariť. Myslím si aj, že zvíťazí na ďalších grandslamových turnajoch. Ak mu okolnosti budú priať, tak Roger je pri jeho najlepšej hre lepší ako ktokoľvek iný,“ dodal Brit.

Aké číslo ho máta?

To číslo, pre ktoré možno Federer niekedy aj nespí, je presne 286. Toľko týždňov kraľoval svetovému tenisu Pete Sampras (40). Federer má o jeden týždeň menej - 285. Dokázať to však nebude jednoduché. Má už 30 rokov a proti nemu stoja mladší a kvalitní tenisti ako Srb Novak Djokovič, Brit Andy Murray či Španiel Rafael Nadal.


Bývalý britský hráč top desiatky verí Federerovi, že získa opäť post jednotky. Zdroj: profimedia.sk

 
Autor: Pluska.sk/lp 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Henman: Federer má tajný cieľ!
Pluska.sk/lp