Lukáš Lacko: Snažím sa byť väčší profík

08. februára 2012, 09:03
Tip redakcii

Talentovaný slovenský tenista Lukáš Lacko (24) minulý týždeň v Záhrebe predviedol, čo sa v ňom skrýva. Po výborných výsledkoch na Australian Open si formu priniesol aj na turnaj do hlavného mesta Chorvátska, kde podľahol až Rusovi Michailovi Južnému 2:6, 3:6 vo finále. Nášmu denníku prezradil, prečo sa mu to podarilo.

Finále: Lacko si ho
cení zatiaľ najviac.

Finále: Lacko si ho cení zatiaľ najviac.

Autor: profimedia.sk

Lacko priznal, že k výsledku mu veľmi pomohla Austrália a to, že po vyhratej kvalifikácii sa dostal až do 3. kola Australian Open. „Cítil som sa herne dobre a v podstate som každý zápas od začiatku hral dobre. Vyšiel mi celý turnaj,“ naznačil dôvody úspechu rodák z Piešťan, ktorý po finále nepociťoval veľkú únavu, hoci odohral za štyri dni štyri súboje.

„Keď sa hráčovi darí, neprekáža mu to. Telo mám trochu unavené, ale mal som potom dva dni voľna. Dokopy sa dám už s realizačným tímom Davis Cupu vo Veľkej Británii – s doktorom a fyzioterapeutom. Od stredy budem pripravený,“ uviedol Lacko, ktorý bude súčasťou nášho tímu v daviscupových bojoch v Glasgowe. Finálovú účasť v Záhrebe stavia zatiaľ najvyššie v kariére. „Asi hej, aj keď vyhratý turnaj je vyhratý turnaj. Tie, na ktorých som získal titul, však boli nižšej kategórie. Teraz išlo o hlavný okruh ATP. Finále si teda cením viac.“ Jeho cieľom je teraz účasť na olympiáde v Londýne a druhým, aby mu forma vydržala čo najdlhšie.


Večera: Po finále si doprial hamburger i hranolčeky.
Foto: archív

„Alebo aby som hral v sezóne častejšie tak dobre ako teraz. Začal som kvalitnejšie trénovať, zápasy vnímam takticky inak. Neviem, koľko percent, ale na mojom vzostupe má určite podiel aj môj staronový tréner Matej Lipták. Hlavne však ide o hráča, aby vedel, čo musí robiť, aby sa zlepšoval. Snažím sa robiť veci profesionálnejšie,“ objasnil Lukáš.

Návrat si odšoféroval

Vyše 440 kilometrov zo Záhrebu do Bratislavy zvládol náš tenista vlastným autom, spolujazdcom bol jeho otec. „Na Slovensko som sa vrátil v nedeľu pred polnocou. Šoférujem rád, čiže s tým nemám problém. Celú cestu som išiel naraz, bez zastavenia,“ hovoril a dodal, že so spánkom po turnaji nemal problém. „Vyspal som sa normálne. V pondelok som mal voľný deň, v utorok idem za chalanmi do Británie,“ pokračoval Lukáš, ktorý s oslavou nateraz nepočíta. „Oslavovať sa nedá, lebo mám nabitý program. Dodatočne, až budem mať voľno,“ objasnil plány Lacko.

 
Autor: PLUS Jedden deň/LEONARD POPOVIČ 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Lukáš Lacko: Snažím sa byť väčší profík
PLUS Jedden deň/LEONARD POPOVIČ