Novak Djokovič: Pomohli mu banány i voda

28. januára 2012, 06:00
Tip redakcii

Bola to poriadna bitka. Nakoniec ju však lepšie zvládla svetová jednotka Srb Novak Djokovič (24), ktorý vo včerajšom semifinále na Australian Open zdolal Brita Andyho Murrayho 6:3, 3:6, 6:7 (4), 6:1, 7:5. A zajtra bude o triumf bojovať so svetovou dvojkou Rafaelom Nadalom.

Som tam: Takto ručí
finalista Novak.

Som tam: Takto ručí finalista Novak.

Autor: TASR

Ten si ešte vo štvrtok poradil s Rogerom Federerom a včera čakal, ako dopadne súboj medzi Djokovičom a Murraym. Prekvapenie sa napokon nekonalo a ruky nad hlavu zdvíhal Novak Djokovič. Napriek tomu, že sa usmieval, dala sa z jeho tváre čítať aj únava. Veď Andy mu poriadne vzdoroval a Srb ho zlomil až po 290 minútach.

„Skóre hovorí za všetko... Tento zápas bol poriadne dlhý, a preto k nemu stačí úmerne krátky komentár. Bol to fyzicky jeden z najťažších súbojov v mojej kariére a zároveň aj mentálne i emocionálne veľmi náročný. V koncovke som sa snažil naplno koncentrovať, bojoval som o každý bod,“ priznával spokojným hlasom Djokovič. Nad otázkou, odkiaľ čerpal silu, sa zasmial a odvetil: „Energetické nápoje, voda, banány.“ Novak tak bude v nedeľu obhajovať svoj minuloročný primát.

Česko-slovenský duel

Toto semifinále malo zaujímavú príchuť aj pre našu krajinu, aj pre našich susedov z Česka. Srba totiž vedie Slovák Marián Vajda a Brita zase Čech Ivan Lendl. Zatiaľ čo Vajda už priviedol svojho zverenca na vrchol, Lendla táto úloha ešte len čaká. Andy totiž zatiaľ netriumfoval na žiadnom z grandslamových turnajov.

 
Autor: PLUS Jeden deň/sita, mr 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Novak Djokovič: Pomohli mu banány i voda
PLUS Jeden deň/sita
mr