Mečíř je zatiaľ spokojný

28. februára 2011, 20:09
Tip redakcii

Kapitán slovenskej reprezentácie tenistov Miloslav Mečíř si pochvaľuje doterajšiu prípravu tímu v Portugalsku pred tohtotýžňovým zápasom v 1. kole I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára. Hrá sa 4. - 6. marca na antuke vonku na Estádio Nacional v areáli Clube de Ténis do Jamor v Cruz Quebrade pri Lisabone.

Miloslav Mečíř

Miloslav Mečíř

Autor: TASR

"Zatiaľ som spokojný. Dnes už nastúpili na tréning kompletne všetci. Včera dvakrát trénovali Lukáš Lacko s Martinom Kližanom. V pondelok sa po svojich nedeľňajších večerných príletoch pripojili na popoludňajší tréning Michal Mertiňák a Filip Polášek. Deblisti vyzerali byť dobre rozohratí na antuke, na ktorej minulý týždeň absolvovali turnaj v mexickom Acapulcu. Nemali s povrchom problém. Dnes sme to však mali s prípravou o čosi ťažšie v porovnaní so včerajškom, keď bolo veľmi fajn okolo dvadsať stupňov. Medzičasom sa trochu ochladilo a fúkal nepríjemný nárazový vietor. Nie je to však nič strašné, žiadny uragán. Hlavný dvorec je v takej dolinke, obklopený stavbami, akurát sa tam ten vietor točí," povedal Miloslav Mečíř pre agentúru SITA.

Olympijský víťaz zo Soulu 1988 stihol po očku skontrolovať aj súperov: "Dnes som ich sledoval. Portugalčania vyzerajú byť v solídnej forme, aj ten ich tretí hráč. Mali pomerne dobrú istotu, hrali naplno, bol som prekvapený. Nikto nejavil nejaké známky zranenia."

Slováci majú na utorok naplánované ďalšie dve tréningové jednotky: "Ešte zajtra sa to dá. Na stredu a štvrtok už to chcem také voľnejšie, aby chlapci nabrali silu a energiu."

V dejisku ešte príliš necítiť, že sa schyľuje k daviscupovému duelu. "Zatiaľ som len ja dával jeden rozhovor," povedal bojnický rodák Mečíř a dodal: "Čakáme, aké to bude počnúc stredajšou tlačovkou. Pôvodne sa mala začať o 13.00 h miestneho času, ale požiadali sme o posun, aby sme nemeškali s popoludňajším tréningom. Prídeme teda po Portugalčanoch na rad už okolo 12.15 h."

O dejisku a kurte Mečíř uviedol: "Areál je nádherný, taký štátny všešportový. Je to celé dobre zorganizované, vychádzajú nám v ústrety, akurát sme po prílete chvíľu hľadali vypletací stroj. Hotel je výborný, kurt takisto. Nikdy tu nemrzne a zdá sa, že ten ´center´ nemuseli po zime robiť nanovo. Je pevný a rovný."

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Mečíř je zatiaľ spokojný
SITA