Rastie nám ďalší Hrbatý

20. septembra 2011, 09:18
Tip redakcii

Má talent, je bojovník a ešte aj šoumen. Slovenského tenistu Martina Kližana (22), ktorý sa postaral po vynikajúcich výkonoch o rozhodujúci bod pre Slovensko v súboji s Ukrajinou (4:1) v Davis Cupe, prirovnávajú k Dominikovi Hrbatému.

A kde je povzbudzovanie?
Vyzýval pri odpaľovaní loptičiek
divákov v NTC.

A kde je povzbudzovanie? Vyzýval pri odpaľovaní loptičiek divákov v NTC.

Autor: JURAJ VELIČKA

Aktuálna jednotka nášho daviscupového tímu sa napriek svojmu mladému veku stáva ťahúňom mužstva. Od jeho juniorského triumfu na grandslamovom Roland Garros uplynulo už päť rokov a čakalo sa, že sa možno presadí aj skôr. Tento rok napokon prekročil brány svetovej stovky a prvý raz nás ako líder mužstva podržal v dôležitom stretnutí.

„Snažím sa dať tímu šancu, dostať sa tam, kde bol v časoch Domina Hrbatého a Karola Kučeru,“ podotkol mladý Bratislavčan. Za svoj progres vďačí najmä trénerovi Kučerovi.

„Rešpektujem ho, pretože bol tam, kde bol, patril medzi najnepríjemnejších hráčov na svete. Pomáha mi z psychickej i taktickej stránky,“ uviedol Kližan, ktorý patrí medzi výbušnejších hráčov, na čo v minulosti doplácal.

Chválil ho aj Mečíř

„Maťa musím pochváliť, urobil veľký skok dopredu a ukázal, že sa dá naňho spoľahnúť,“ povedal na Kližanovu adresu nehrajúci kapitán Miloslav Mečíř. „Má väčšiu istotu, väčšie sebavedomie, je zrelší. Nemám u neho strach, že by nebojoval,“ pokračoval v hodnotení Mečíř. Práve bojovnosť patrila k najvýraznejším črtám miláčika tribún Dominika Hrbatého.

„Dúfam, že si ho ľudia obľúbia, pretože dokáže predvádzať krásny tenis,“ vzdal Kližanovi poklonu na záver kapitán Mečíř. Ak bude hrdina duelu proti Ukrajine pokračovať v nastúpenom trende aj naďalej, má veľkú šancu priblížiť sa Hrbatému.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/ROBERT MATUS 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Rastie nám ďalší Hrbatý
Plus JEDEN DEŇ/ROBERT MATUS