Slovensko má najlepšiu tenisovú mládež na svete!

12. apríla 2011, 08:54
Tip redakcii

Slovensko získalo po prvý raz prvenstvo v hodnotení krajín v mládežníckych kategóriách, do ktorého sa započítavali výsledky na vlaňajších tenisových európskych šampionátoch do 18, 16 a 14 rokov. Slováci za rok 2010 nazbierali 350 bodov a v celkovej klasifikácii triumfovali pred Francúzskom (305) a Španielskom (271).

Ilustračné foto.

Ilustračné foto.

Autor: profimedia.sk

Generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu Igora Mošku správa, ktorú zverejnili na oficiálnej stránke Tennis Europe, veľmi potešila. "Veľkú radosť mám najmä z toho, že sme s veľkým náskokom vyhrali najdôležitejšiu kategóriu do 18 rokov. Európa hrá vo svetovom mužskom i ženskom tenise teraz prím a je skvelé, že naši mladí hráči sa dokážu takto presadiť. Je to dôkaz veľmi silnej práce s mládežou. Určite je to veľké zadosťučinenie pre mňa i pre rodičov, ktorí talentovaných hráčov vychovávajú. Veľká väčšina z nich sa pripravuje v Národnom tenisovom centre a úspechy v kategóriách do 18 a 16 rokov svedčia o tom, že tam je dobrá konkurencia a že tréneri odvádzajú dobrú robotu. Máme teraz silnú juniorskú generáciu - sedem až osem talentov. Teraz pôjde o to, aby dobre zvládli prechod ku dospelým," povedal Moška.

Slovenskí tenisti získali vlani na ME do 18, 16 a 14 rokov celkovo sedem medailí. Jana Čepelová zaknihovala na šampionáte do 18 rokov vo švajčiarskom Klosterse zlatý double, keď triumfovala vo dvojhre i vo štvorhre po boku Chantal Škamlovej, ktorá skončila v singli na bronzovej priečke. Úspech slovenských farieb podčiarkli bronzom vo štvorhre chlapcov Filip Horanský s Jozefom Kovalíkom. Na ME do 16 rokov v Moskve vybojovala Anna Karolína Schmiedlová striebro vo dvojhre i vo štvorhre spoločne s Natáliou Vajdovou. Na ME do 14 rokov v Plzni sa o bronz pre slovenské farby postarali vo štvorhre Oliver Nagy s Martinom Blaškom.      

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Slovensko má najlepšiu tenisovú mládež na svete!
TASR