Roger Federer šokuje o Slovensku. Raz tu takmer bol, ale Slováci mu zahatali cestu!

20. októbra 2017, 06:02
Tip redakcii

V Prahe bol párkrát a už si ju zamiloval. Na návštevu Slovenska si však legendárny tenista Roger Federer (36) ešte čas nenašiel. Aj keď v minulosti mal k tomu veľmi blízko, Slováci mu to nakoniec nedovolili.

Roger Federer sa raz takmer dostal na Slovensko. Proti bol jeden výsledok.

Roger Federer sa raz takmer dostal na Slovensko. Proti bol jeden výsledok.

Autor: Getty Images

Federera nespája so Slovenskom len množstvo tenisových priateľov, ale aj manželka Mirka, ktorá pochádza z Bojníc. Napriek tomu sa Fedex tatranského vzduchu ešte n nikdy nenadýchol. „V živote som tam nikdy nebol,“ priznal pre magazín Proč Né?! opäť Federer a dodal: „Ja viem, je to strašné. Radšej sa o tom už nebavme. Je to naozaj hrozné.“

Pri jednej z návštev Prahy mu spojitosť so Slovenskom pripomenuli a priznal, že sa za to hanbí. Dokonca slovenčinu počúva doma denne. „Poznám aj slovenské jedlá,“ spomenul 19-násobný grandslamový šampión. V minulosti však bola šanca, že by slávny Švajčiar aspoň na pár dní zavítal na Slovensko. Samozrejme, že by to bolo športovou cestou a nie výletom. Slováci mu to nakoniec nedopriali.

„Raz to vyzeralo, že keď Slovensko v Davis cupe porazí Portugalsko, budeme na Slovensku hrať. To bola moja šanca. Nakoniec vyhrali Portugalci,“ porozprával o možnosti, keď si už takmer kupoval mapu Bratislavy. Predmetný zápas sa hral v marci 2011 Slováci prehrali na antuke v Cruz Quebrada 1:4. Táto prehra našich teda nedovolila návšteve jednej z najväčších legiend športu.

 
Autor: mtr 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Roger Federer šokuje o Slovensku. Raz tu takmer bol, ale Slováci mu zahatali cestu!
mtr