Na Li cez Šarapovovú do finále

02. júna 2011, 16:22

Čínska tenistka Na Li sa stala prvou finalistkou ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži. V semifinále si ako nasadená šestka poradila so sedmičkou "pavúka" Ruskou Mariou Šarapovovou v dvoch setoch 6:4 a 7:5.

Na Li uhrala druhé grandslamové finále v rade.

Autor: SITA

Pre Na Li to bude v sobotu druhé finále na podujatiach veľkej štvorky. V januári bojovala Číňanka o titul na Australian Open v Melbourne, v rozhodujúcom súboji však prehrala s Belgičankou Kim Clijstersovou. V parížskom finále nastúpi proti víťazke súboja medzi obhajkyňou titulu Taliankou Francescou Schiavoneovou a Francúzkou Marion Bartoliovú. Šarapovová ani v tomto roku neskompletizuje svoju grandslamovú zbierku, na antukovom vrchole sezóny vyrovnala svoje maximum z roku 2007.

Na Li skvele vyšiel úvod zápasu so Šarapovovou, keď v druhom geme prelomila podanie Rusky a po potvrdení brejku sa ujala vedenia 3:0. Číňanka hrala agresívne od základnej čiary a tlačila súperku do defenzívy. Šarapovová sa v druhej polovici setu zmobilizovala, znížila na 4:5, no v desiatom geme ju opäť nepodržalo podanie a tak sa úvodné dejstvo stalo korisťou Na Li. V druhom sete Šarapovová pritvrdila na podaní i na returne a po rýchlom brejku si vybudovala náskok 3:1. Na Li však vyrovnala na 4:4 a v koncovke setu slávila úspech, keď v dvanástom geme po Šarapovovej dvojchybe premenila hneď prvý mečbal. Na Li má vo francúzskej metropole šancu stať sa prvou čínskou singlovou grandslamovom šampiónkou v histórii.

Číňanka mala po postupe do druhého grandslamového finále za sebou veľkú radosť. "Pred začiatkom Roland Garros som verila, že sa v Paríži môžem dostať až do finále. Teší ma, že sa mi podarilo dosiahnuť môj cieľ. Proti Marii Šarapovovej som si dnes verila. Hrala som aktívne, v dôležitých momentoch ma podržalo podanie. Teraz si dám dobrú masáž a počas nej si pozriem druhý semifinálový duel medzi Schiavoneovou a Bartoliovou. V Austrálii to bolo moje prvé grandslamové finále a nová skúsnosť. Teraz budem už v inej pozícii a verím, že to dopadne lepšie ako v Melbourne," povedala Na Li v prvom interview priamo na kurte.