Rybáriková víťazí, aj tak však závidí Čepelovej: Hviezdy sa mi vyhýbajú

15. marca 2016, 15:00
Tip redakcii

Zdoláva jednu slávnu súperku za druhou, no aj tak je nespokojná. Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková postúpila na turnaji v Indian Wells už do osemfinále, keď zvíťazila nad svetovou osmičkou Belindou Benčičovou 6:3, 3:6, 6:4. Pre portál Pluska.sk prezradila, čo ju trápi okrem boľavého zápästia.

Magdaléna Rybáriková sa vezie v Indian Wells na víťaznej vlne.

Magdaléna Rybáriková sa vezie v Indian Wells na víťaznej vlne.

Autor: TASR

Zápas 3. kola v Indian Wells bol súbojom dvoch slovensky hovoriacich tenistiek, veď Benčičová má oboch rodičov z našej vlasti. „Sme kamarátky, občas spolu hrávame na tréningoch,“ prezradila Magda pred stretnutím. Práve túto skutočnosť v ostrom meraní síl dokonale využila.

Smeč jej nevyšiel

Hoci, všetko mohlo byť inak. „Pocity z víťazstva sú super, až na ten záver. Nesmiem robiť také chyby, ako som spravila. Zahodila som niekoľko ľahkých smečov a mohol mi ujsť celý zápas,“ zhodnotila Rybáriková situáciu, keď dovolila súperke znížiť zo 4:1 na 4:3 v záverečnom sete.

„Paradoxne, smeč je jeden z mojich najlepších úderov spolu so servisom. Ale všetko sa dá, ako vidím,“ zavtipkovla Magda na svoj účet. „Pri jednom mi trochu nepríjemne zasvietilo slnko do očí, no pri tom druhom neviem. Asi mi preskočilo,“ zasmiala sa.

Magdalena Rybarikova - Official hrá v Indian Well jeden zo svojich najlepších turnajov posledných rokov. Cez svetovú...

Posted by Plus JEDEN ŠPORT on 14. marec 2016

Najbližšie ju čaká talianska veteránka Roberta Vinciová (stretnutie je na programe v noci na stredu o 4:30 – pozn.), s ktorou má priaznivú bilanciu 3:1. Naposledy ju zdolala vlani na tvrdom povrchu na turnaji v Istanbule. „Každý zápas je iný. Vinciová je veľmi nepríjemná v tom, že najlepšie hrá na veľkých turnajoch,“ upozornila Rybáriková. „Bude favoritkou, má vyšší renking aj viac skúseností. To mi však vyhovuje, asi každý radšej nastupuje v zápasoch v pozícii outsidera,“ skonštatovala.

Slovenskú trojku naďalej sužuje boľavé zápästie. „Nie je to sranda, pri rozohrávke mi skoro odpadlo od bolesti. Mám na ňom zápal a opuch. Nevylieči sa mi zo dňa na deň, zázraky sa nedejú, musím s tým bojovať,“ vyhlásila odhodlane.

Čepelová si uchmatla Tysona

Okrem zdravotných problémov Magdu trápi aj iná skutočnosť. Na turnaj sa prišlo pozrieť viacero hviezd športového neba. Napríklad bývalý majster sveta v ťažkej váhe boxer Mike Tyson či najlepší hokejista všetkých čias Wayne Gretzky. Stretla sa s niektorým z nich? „Nestretla! Videla som, že Janka Čepelová s trénerom Martinom Zathureckým majú fotku s Mikom Tysonom, rovnako tak Kristína Plíšková, čo je dobrý skalp. Ja som nevidela nikoho,“ povzdychla si.

Prisiel sa pozriet na trening

Fotka uverejnená používateľom Jana Cepelova (@cepi93),

Vysvetlila, že so športovcami rangu Tyson či Gretzky sa človek nestretne hocikedy. Podobná smola ju sprevádza už dlhšie. „Vlani bol na US Open Bradley Cooper, môj obľúbený herec, no ja som ho v zákulisí nevidela. Ani na Wimbledone som naňho nenarazila,“ dodala.

Miesto hviezdnych skalpov v podobe spoločných fotiek zbiera Rybáriková skalpy hviezdnych súperiek. Ak jej to vydrží, určite nebude namietať.

 
Autor: Pluska.sk/Na linke Bratislava - Indian Wells Tomáš Tančibok 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Rybáriková víťazí, aj tak však závidí Čepelovej: Hviezdy sa mi vyhýbajú
Pluska.sk/Na linke Bratislava - Indian Wells Tomáš Tančibok