Šokujúce slová tenisovej krásky Šarapovovej: Nenávisť medzi ňou a Serenou nemá hranice!

13. augusta 2017, 11:00
Tip redakcii

Vzťahy medzi tenistkami v mnohých prípadoch nie sú ideálne a kamarátstva na okruhu WTA by ste niekedy hľadali márne. Samozrejme, výnimky sa nájdu, no to nie je prípad ruskej krásky Marii Šarapovovej, ktorá vo svojej pripravovanej autobiografii opísala vzťah s momentálne tehotnou Serenou Williamsovou.

Serena Williamsová a Maria Šarapovová patria medzi veľké tenisové rivalky.

Serena Williamsová a Maria Šarapovová patria medzi veľké tenisové rivalky.

Autor: Getty Images

Samotná Šarapovová patrí kvôli svojej arogancii medzi najmenej obľúbené tenistky vôbec, hoci mimo tenisových kurtov sa označuje za úplne bežného človeka bez prehnaných manierov. Aj ona však musela zhltnúť horkú pilulku, keď si odpykala dopingový trest 15 mesiacov za meldónium.

Za ten čas stihla 30-ročná víťazka piatich grandslamov premietnuť svoje myšlienky a spomienky do podoby autobiografie, ktorá vyjde už v septembri. Magazín People vo svojom vydaní zverejnil niektoré pasáže, v ktorých Šarapovová opisuje svoj senzačný triumf na Wimbledone v roku 2004, keď mala iba 17 rokov!

Vo finále vtedy zdolala nestarnúcu Serenu Williamsovú, ktorá prehru s dovtedy neznámou hráčkou brala veľmi ťažko. Ruska otvorene priznáva, že kamarátky nie sú. „Mali by sme byť kamarátkami, pretože máme rovnakú vášeň, ale nie sme. Myslím, že sme sa ťahali navzájom, ale kto vie. Možno sa z nás jedného dňa stanú priateľky, keď toto všetko pominie,“ prezradila Šarapovová.

O ich vzťahu veľa napovedalo práve wimbledonské finále, ktoré vtedy ruská tínedžerka zvládla. „Keď sa skončil zápas, Serena ma objala a povedala niečo v tom štýle, že dobrá práca a usmiala sa. Vo svojom vnútri sa však určite neusmievala. V šatni som ju počula, ako kričí a stoná. Odišla som stade čo najskôr, ale vedela, že tam som,“ tvrdí Šarapovová vo svojej biografii.

Odvtedy Američanku porazila len raz a 19-krát schádzala z kurtu so sklonenou hlavou. Aj na toto má Šarapovová v pripravovanej autobiografii odpoveď. „Ľudia sa často čudujú, prečo mám so Serenou takú zlú bilanciu, ale podľa môjho názoru, odpoveď sa skrýva práve v šatni. Myslím, že ma vtedy nenávidela preto, lebo ju porazilo chudučké dieťa a ešte k tomu vo Wimbledone. Lenže pravým dôvodom je skôr to, že som ju počula vtedy plakať. Onedlho po turnaji som sa dopočula, že jednému z priateľov o mne povedala, že už s tou k*rvou nikdy neprehrá,“ prezrádza ruská tenistka. Zrejme sa v jej knihe máme na čo tešiť.

 
Autor: pm 
 
Aplikácie 7 plus