US Open zrejme dohrajú v pondelok, Nadal odmietol hrať v daždi

08. septembra 2011, 10:17
Tip redakcii

Program na tenisovom US Open opäť narušil dážď a hrozí, že po štvrtý raz za sebou potrvá záverečný grandslamový turnaj roka 15 dní. Finále mužskej dvojhry zrejme opäť odohrajú až v pondelok.

V New Yorku stále prší, odložené bolo už množstvo zápasov.

V New Yorku stále prší, odložené bolo už množstvo zápasov.

Autor: TASR

V stredu sa v areáli vo Flushing Meadows hralo iba 16 minút. Tri osemfinálové zápasy mužskej dvojhry vrátane duelu medzi obhajcom titulu Španielom Rafaelom Nadalom a Luxemburčanom Gillesom Mullerom následne prerušili. Keď dážď trochu ustál, predstavitelia Americkej tenisovej asociácie (USTA) chceli, aby zápasy pokračovali, no hráči na čele s  Nadalom to rezolútne odmietli. "Podmienky neboli bezpečné, pretože kurty boli mokré. Je mi ľúto fanúšikov, ktorí chceli vidieť tenis, no zdravie hráčov je na prvom mieste. Riziko zranenia bolo veľké," povedal Nadal, ktorý prehrával v prvom sete s Mullerom 0:3.

Španielovo stanovisko podporili aj Brit Andy Murray a Američan Andy Roddick. "Stále popŕchalo a zadná časť kurtov bola nasiaknutá vodou. Dvorce bolo veľmi, veľmi šmykľavé. Každý z nás chcel hrať, no nie za každú cenu. Toto bolo príliš nebezpečné, preto som podporil Rafovo stanovisko," povedal Murray, ktorý v osemfinále nastúpil proti domácemu Američanovi Donaldovi Youngovi.

USTA napokon vyhovela žiadostiam hráčov, aby sa v  stredu už nehralo. "Podľa nás boli podmienky bezpečné, hráči však mali iný názor a dali sme na ich slová, tak ako sa to snažíme urobiť vždy," uvádza sa vo vyhlásení USTA.

V súvislosti s vrtochmi počasia na  US Open sa stále viac hovorí o tom, že štadión Arthura Asha by mal mať zatiahnutú strechu rovnako ako centrálne dvorce na Australian Open či vo  Wimbledone. Podľa USTA by to však bolo finančne príliš nákladné.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
US Open zrejme dohrajú v pondelok, Nadal odmietol hrať v daždi
TASR