14. február 2016, 10:00

Ako vo vlastnom svete. Slovenský tenista Martin Kližan nastúpi v nedeľu na prvé finále podujatia ATP 500 vo svojej kariére a bude v Rotterdeme, kde vyzve Gaela Monfilsa. Rozhodlo o tom jeho sobotňajšie semifinálové víťazstvo nad francúzskym kvalifikantom Nicolasom Mahutom za 166 minút 6:7 (3), 7:6 (7).

Martin Kližan chcel byť na kurte pravdepodobne za šoumena.

Autor: Facebook ABN AMRO

"Je neuveriteľné, že sa mi napokon podarilo zvíťaziť. Mahut bol do konca druhého setu lepším hráčom, ja dnes možno tým šťastnejším, Už sa neviem dočkať môjho prvého ´päťstovkového´ finále," povedal po zápase podľa webu podujatia Kližan.

Okrem výsledku vyletelo do sveta aj nepochopiteľné správanie Bratislavčana počas zápasu a hlavne v tiebreaku druhého setu, v ktorom čelil dvom matchballom. Kližan sa predviedol ako gymnasta, keď po breaknutí súpera v druhom sete urobil kotrmelec priamo na kurte. Hodil raketu najprv o zem a potom aj vysoko nad seba. Odpálil loptičku do svojho súpera. Pätou odkopol loptičku a zostal stáť na jednej nohe a aby toho nebolo málo, tak po zápase si na kurte aj zavesloval. Rozhodca celý čas prehliadal jeho správanie a nakoniec mu udelil len jedno varovanie. Jeho excesy však smrdeli aj stratou fiftínu.

Kližan už má garanciu 300 bodov do hodnotenia a prémie 170 665 eur brutto. Šampión si odnesie 500 bodov a 363 400 eur pred zdanením. Pred 21 rokmi na tomto podujatí triumfoval Miloslav Mečíř. O navýšenie bankového konta a aj bodov do rebríčka ATP bude bojovať o 15:30 proti päťke turnaja Gaelovi Monfilsovi.

Klizan saved 8 Match Points this week (5 vs Agut, 3 vs Mahut today) to reach Rotterdam final! Mental Strength..-RB