Famózna Cibulková: Pre toto hrám tenis!

28. júna 2011, 06:00
Tip redakcii

Hrala s obrovským sebavedomím! Slovenská tenistka Dominika Cibulková (22) opäť dosiahla životný výsledok. Tentoraz na najslávnejšom turnaji sveta vo Wimbledone, kde zdolala najlepšiu hráčku sveta Caroline Wozniacku (20) 1:6, 7:6 (5), 7:5!

Dánka Wozniacka na kolenách, Slovenka Dominika Cibulková ju 
poslala domov.

Dánka Wozniacka na kolenách, Slovenka Dominika Cibulková ju poslala domov.

Autor: TASR, fotomontáž: pluska.sk

Wozniacka kontrolovala prvý set a tešila sa v ňom z víťazstva za 24 minút 6:1. Lenže to Dánka ešte nevedela, čo sa v našej tenistke skrýva.

„Viem, že v prvom sete hrala lepšie. Mala som trochu rešpekt z jej prvého servisu. A na svoj som si až toľko neverila. Nedostali sme sa veľmi do výmen. Malo to taký priebeh, ako malo, predsa len je svetová jednotka. Využije každé zaváhanie,“ povedala Dominika pre náš denník hneď po zápase.

Druhý set sa rozhodoval až v tajbrejku, ktorý patril už čoraz lepšie hrajúcej Slovenke. Vďaka tomu si ho aj vybojovala a zo stretnutia urobila poriadnu drámu. Zahrala neuveriteľné forhendy V treťom dejstve bola Cibulková agresívna, išla po každej loptičke. „Začala som hrať rýchlejšie. Keď sme boli vo výmenách ten druhý a tretí set, bol to naozaj super tenis z obidvoch strán. Išla som si po svoje body, zahrala som toľko víťazných aj neuveriteľných úderov z forhendu... Naozaj som predviedla super výkon a som strašne šťastná. Bolo to veľmi namáhavé, čo na nás bolo vidieť. Mali sme také výmeny, že ich bolo aj dvadsať a nebolo ľahké to vydržať,“ tešila sa Cibulková, ktorá postúpila do svojho tretieho grandslamového štvrťfinále, keď využila tretí mečbal.

„Caroline veľmi dobre servovala, dávala rýchle údery odzadu. Tam som využila to, že z forhendu je trošku slabšia. Posledný mečbal nebol ľahký, ale keď som dala poslednú loptičku, pre také momenty hrám tenis,“ dodala s úsmevom.

V Londýne si Cibulková zarobila už 137 500 libier a získala 500 bodov do rebríčka WTA. Už dnes po 15.30 si vo štvrťfinále zmeria sily s Ruskou Mariou Šarapovovou.

Maria má pred ňou rešpekt

Cibulková má so Šarapovovou bilanciu 2:2, v posledných dvoch dueloch ju zdolala. „Proti Ruske som na tráve nikdy nehrala. Viem, že veľmi dobre servuje. Mojím cieľom bude zopakovať výkon proti Wozniackej a všetko je otvorené. Už môžem povedať, že aj mne sedí tráva, lebo hrám rýchlo aj ťažké lopty. Maria má predo mnou rešpekt a vie, že to bude ťažký zápas,“ komentovala Dominika dnešný štvrťfinálový zápas.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/na linke Bratislava-Londýn LEONARD POPOVIČ 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Famózna Cibulková: Pre toto hrám tenis!
Plus JEDEN DEŇ/na linke Bratislava-Londýn LEONARD POPOVIČ