Finále Wimbledonu v réžii Djokoviča a Nadala

01. júla 2011, 20:59

Súperom srbského tenistu Novaka Djokoviča vo finále wimbledonskej dvojhry bude v nedeľu obhajca titulu Rafael Nadal. Najvyššie nasadený Španiel si v druhom semifinále poradil so štvorkou "pavúka" Britom Andym Murraym v štyroch setoch 5:7, 6:2, 6:2 a 6:4.

Španiel Rafael Nadal oslavuje postup do finále Wimbledonu po víťazstve nad Britom Andym Murraym.

Autor: ČTK

Djokovič sa bez ohľadu na výsledok finálového zápasu stane v pondelok prvýkrát svetovou jednotkou, keď na tróne vystrieda práve Nadala. V tomto roku ho v dueli o titul už štyrikrát zdolal - na podujatiach Masters v Indian Wells, Miami, Madride i Ríme. Nadal bude v nedeľu bojovať o svoju jedenástu grandslamovú trofej, tretiu z posvätnej wimbledonskej trávy.

Má to vo vrecku: Srb Djokovič vo finále Wimbledonu

Murray rovnako ako vlani nenaplnil očakávania britských fanúšikov, ktorí čakajú na triumf domáceho tenistu v All England Clube už 75 rokov. Rodák zo škótskeho Dunblane pritom začal proti Nadalovi dobre a prvý set získal vďaka brejku v dvanástom geme vo svoj prospech. V druhom dejstve Murray za stavu 2:1 a 30:15 pri podaní Nadala pokazil ľahký smeč, čo bol kľúčový moment celého zápasu.

Finalista tohtoročného Australian Open v ďalších minútach znervóznel, začal kopiť nevynútené chýby, čo bola voda na mlyn Nadala, ktorý po šnúre piatich gemov získal druhý set jasne vo svoj prospech. Španiel sa dostal na koňa, začalo mu vychádzať prvé podanie i returny a v treťom sete Murrayho zmietol z kurtu. Na začiatku štvrtého dejstva sa Nadal po rýchlom brejku ujal vedenia 2:0 a zápas dotiahol do úspešného konca. Za stavu 5:4 premenil po víťaznom forhende pri vlastnom podaní v poradí tretí mečbal.

Nadal po postupe do finále žiaril spokojnosťou. "Byť opäť vo finále na wimbledonskej tráve je ako sen. Je mi ľúto Andy Murrayho, ktorý hral veľmi dobre a tiež si zaslúžil byť vo finále. Keby nebol urobil ľahkú chybu za stavu 2:1 a 30:15 v druhom sete, zápas sa mohol vyvíjať úplne ináč. Je to však veľký šampión a určite sa raz dočká grandslamového titulu. Dnes som musel predviesť svoj najlepší tenis, aby som ho zdolal. Vo finále proti Novakovi Djokovičovi to budem mať veľmi ťažké. V tomto roku má Novak fantastickú formu, prehral iba jediný zápas a štyrikrát nado mnou zvíťazil. Ja však urobím všetko pre to, aby som prerušil túto negatívnu sériu," povedal Španiel v prvom interview priamo na kurte.