Kvitová a Djokovič sa nahodili do gala

04. júla 2011, 12:11
aktualizované 04. júla 2011, 17:29
Tip redakcii

Šortky z kurtu vymenili za oblek a róbu. Pre českú tenistku Petru Kvitovú a Srba Novaka Djokoviča vyvrcholilo víťazné ťaženie za wimbledonským titulom večerou šampiónov. Tú organizuje každoročne po skočení turnaja na počesť víťazov All England Club.

Petra Kvitová zažiarila v róbe sýtej modrej farby a s decentným účesom i mejkapom.

Petra Kvitová zažiarila v róbe sýtej modrej farby a s decentným účesom i mejkapom.

Autor: Profimedia.sk

Mladá česká hviezda zaujala tmavomodrou lesklou róbou s hlbokým výstrihom a čiernou mašľou. Na pódiu v hoteli InterContinental v centre Londýna však priznala, že je pri tejto tradičnej spoločenskej udalosti nervóznejšia ako na kurte. Pôvodne sa vraj obávala, že bude musieť na galavečere tancovať!

Šaty pripravila Petre Kvitovej spoločnosť Elisabeth Pinerovej, která už od 90. rokov oblieka na večeru šampiónov víťazky Wimbledonu a medzi jej zákazníčky patrili aj sestry Williamsové, Jana Novotná, Steffi Grafová či Maria Šarapovová.

Spolu s Djokovičom sedela Petra pri stole číslo jeden. Kým srbského šampióna okrem priateľky Jeleny Ristič sprevádzal rozsiahly klan, Kvitová akoby bola na pracovnej večeri - prišla s koučom Davidom Kotyzom a kondičným trénerom Jozefom Ivankom.

Sála bola ladená do zelenej a fialovej, teda do tradičných wimbledonských farieb. Výzdobu dopĺňali pomaly sa rozplývajúce ľadové sochy prvého víťaza Wimbledonu Spencera Gorea v životnej veľkosti.

Ľadová výzdoba nechýbala ani na jednotlivých stoloch. Umelý trávnik s nápisom 125 rokov, ktorý pripomínal čas od prvého wimbledonského turnaja, pokrývala ľadová plocha s ľadovými tenisovými loptičkami.

Kouč Vajda Djokoviča sprevádza

"O chvíľu letíme z Londýna do Belehradu, určite to tam bude veľkolepé. Máme veľkú radosť," povedal z britskej metropoly kouč Marián Vajda, ktorý sa vráti na Slovensko v utorok večer:

"Novak vtedy odletí na štvrťfinále Davisovho pohára do Švédska, ja domov."

Vajda je koučom 24-ročného Belehradčana už viac ako päť rokov. Značnou pikantériou v rámci tejto srbsko-slovenskej kooperácie sa stala nedeľňajšia prehra trénerovej dcéry Nikoly vo finále turnaja ITF so Srbkou Natalijou Kostičovou v srbskom meste Prokuplje.

Kvitová vo víre povinnosti, čaká ju aj Pražský hrad

Čerstvá víťazka dvojhry na tenisovom Wimbledone Petra Kvitová pokračuje v oslavách svojho premiérového grandslamového úspechu. V Prostějovce sa zúčastnila na tlačovej konferencii, v najbližších dňoch ju čaká prijatie prezidentom Václavom Havlom na Pražskom hrade, dostala aj pozvánku na Medzinárodný filmový festival v Karlových Varoch.

Dvadsaťjedenročná aktuálne siedma hráčka počítačového poradia sa podľa vlastných slov najprv príliš nehrnula do spoločenských povinností, postupne si ale na ne zvyká.

"Na večeru šampiónov som sa veľmi netešila, ale bol to perfektný zážitok. Všetci sme si to užili a zapáčilo sa nám to tak, že by sme si to radi zopakovali," povedala Kvitová, ktorá zároveň predstavila repliku víťaznej trofeje.

"Teraz budem mať dva dni voľna, ale vo štvrtok by som mala ísť na Pražský hrad a potom na festival do Karlových Varov. Predpokladám, že v piatok pôjdem pozdraviť obyvateľov svojho Fulneku," načrtla perspektívna hráčka program svojich najbližších dní.

 
Autor: Pluska.sk/mb, ČTK, SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Kvitová a Djokovič sa nahodili do gala
Pluska.sk/mb
ČTK
SITA