Nadal bude proti Fishovi 100-percentný, tvrdí jeho strýko

29. júna 2011, 10:19
Tip redakcii

Španielsky tenista Rafael Nadal nastúpi napriek zdravotným problémom na stredajšie štvrťfinále Wimbledonu proti Američanovi Mardymu Fishovi. Jednotka rebríčka ATP absolvovala v utorok hodinový tréning.

Rafa Nadal sa na tréningu už usmieval.

Rafa Nadal sa na tréningu už usmieval.

Autor: TASR

"Bude 100-percentný. Všetko je v poriadku," vyhlásil na margo Nadalovho zdravotného stavu jeho tréner a strýko Toni Nadal. Španiel sa zranil v prvom sete pondelňajšieho osemfinálového duelu proti Argentínčanovi Juanovi Martinovi del Potrovi. Hoci si v priebehu setu až dvakrát zavolal fyzioterapeuta, napokon sa mu podarilo vyhrať 7:6 (6), 3:6, 7:6 (4), 6:4.

Dvojnásobný víťaz Wimbledonu odišiel po stretnutí do nemocnice, kde absolvoval vyšetrenia magnetickou rezonanciou, jeho výsledky boli negatívne. Španiel prišiel na utorňajší tréning o hodinu neskôr. Na kurte šetril pohybom, ale podľa slov jeho trénera to nebolo pre zranenie, ale pre riziko pošmyknutia.

"Dnes sme toho nemohli veľa urobiť, pretože kurt bol šmykľavý a bolo to nebezpečné. Ale všetko je v poriadku. V stredu nebude žiadny problém," uzavrel debatu Toni Nadal.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Nadal bude proti Fishovi 100-percentný, tvrdí jeho strýko
TASR