Clijstersovej úspešný návrat: Zdolala Wozniacku

09. decembra 2011, 08:27
Tip redakcii

Belgická tenistka Kim Clijstersová sa úspešne vrátila na dvorce po takmer štvormesačnej pauze zavinenej zranením brušného svalstva. Tohtoročná šampiónka Australian Open zvíťazila v exhibícii v Antverpách nad svetovou jednotkou Dánkou Caroline Wozniackou v dvoch setoch 6:2 a 7:6 (5). Zápas v Paláci športov sledovalo 10.000 fanúšikov.

Kim Clijstersová.

Kim Clijstersová.

Autor: TASR

Clijstersová verí, že úspešný comeback jej dodá sebavedomia pred úvodnými turnajmi novej sezóny.

"Je skvelé byť opäť na kurte a odohrať zápas. Je to niečo úplné iné ako tréning, aj keď proti Caroline išlo iba o exhibičný duel. Dôležité je, že som sa úplne zotavila zo zranenia a na turnaje do Austrálie tak môžem odletieť v dobrej nálade," citovala Clijstersovú agentúra AP.

Belgičanku čaká rozlúčková sezóna na okruhu WTA. Trojnásobná víťazka US Open ju odštartuje v Brisbane, potom ju čaká obhajoba grandslamového titulu z Melbourne. Jednou z priorít pre Clijstersovú budú olympijské hry v Londýne, kde chce mama trojročnej Jady získať zlatú medailu.

"Tento rok bol plný víťazstiev i pádov. Po triumfe na Australian Open som sa vrátila na post svetovej jednotky, v auguste však prišlo zranenie brušného svalu, ktoré ma pripravilo o účasť na US Open. Bolo to veľmi frustrujúce obdobie, no už som všetko hodila za hlavu a teším sa na novú sezónu. Kondične som na tom veľmi dobre, možno lepšie, ako kedykoľvek predtým," dodala Clijstersová.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Clijstersovej úspešný návrat: Zdolala Wozniacku
TASR