Dominika Cibulková z Floridy: Toto sú moji chlapi!

13. decembra 2011, 16:24
Tip redakcii

Čerstvá Tenistka roka 2011 Dominika Cibulková (22) v týchto dňoch zarezáva na slnečnej Floride v stredisku Boca Raton. Osemnásta hráčka sveta chce mať budúcoročnú sezónu ešte lepšiu ako uplynulú a preto má teraz najtvrdší tréning - až s piatimi chlapmi a dvomi psami...

PARTIA: Zľava kondičný tréner Dejan Vojnovič, priateľ Michal Navara, sparing Peter Miklušičák, fyzioterapeut Marián Drinka a vpredu Dominika Cibulková.

PARTIA: Zľava kondičný tréner Dejan Vojnovič, priateľ Michal Navara, sparing Peter Miklušičák, fyzioterapeut Marián Drinka a vpredu Dominika Cibulková.

Autor: Archív

„Makáme naplno. Toto je najťažšie tréningové obdobie v roku. Dvakrát denne hrám, po druhom tenise býva jeden a pol hodinová kondička. Okrem dvoch trénerov Željka Krajana a kondičného Dejana Vojnoviča tu mám fyzioterapeuta Mariána Drinku a sparinga Petra Miklušičáka. Starajú sa o  mňa, lebo je to ozaj veľká záťaž,“ povedala pre portál pluska.sk slovenská tenistka, ktorá hneď vysvetlila prečo potrebuje okolo seba veľký tím.

„Sparinga mám preto, že aj keď sme v akadémii, nikto tu nebude hrať so mnou cvičenia, ktoré vyžaduje tréner. Aby mi sparing nahrával, aby som behala. Fyzioterapeut je tu preto, aby som bola fit. Od rána mám nabitý program. Počas obeda sa dve hodiny vyspím, večer končím až okolo deviatej s masážou,“ opisuje svoj program.

Mužskú zostavu dopĺňa Cibulkovej priateľ Michal Navara. A by toho nebolo málo, dvojici robia spoločnosť aj dva psy, yorkshirské teriéry Spajky a  Woody.

Po dovolenke schudla

Tímu praje počasie a teploty sa pohybujú medzi 23 až 26 stupňami. „Vôbec nám nepršalo, teraz máme pár dní prehánky. Niekedy tu svieti slnko a prší. Tri dni boli také, že sme museli prerušiť tréning,“ prezradila Cibulková, ktorá odchádza z Ameriky 21. decembra. „O deň neskôr som doma. Už 26. decembra letíme do Austrálie. Aspoň budem doma pár dní na  Vianoce.“

Tenistka roka si chce dať pozor, aby znova nepribrala, ako sa jej to podarilo na  novembrovej dovolenke na Mauríciu. Na Floride už dve kilečká zhodila. „Darí sa mi to dať dole. Jem zdravo, veľa šalátov, kuracie mäso a ryžu,“ dodala s úsmevom. 

 TROJKA: Zľava sparing Peter Miklušičák, Dominika Cibulková a fyzioterapeut Marián Drinka. Zdroj: Archív

 
Autor: Pluska.sk/LEONARD POPOVIČ 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Dominika Cibulková z Floridy: Toto sú moji chlapi!
Pluska.sk/LEONARD POPOVIČ