Hantuchová sa chce vrátiť do TOP 10

14. decembra 2011, 10:04
Tip redakcii

Daniela Hantuchová má v novej sezóne jasný cieľ - vrátiť sa do elitnej svetovej desiatky. Pod vedením talianskeho trénera Claudia Pistoiesiho chce hrať Slovenka agresívnejší tenis a viac chodiť na sieť. S novým koučom sa zatiaľ dohodla na prvé tri turnaje v Austrálii.

Daniela Hantuchová

Daniela Hantuchová

Autor: MATEJ KALINA

Po skončení grandslamového Australian Open v Melbourne si s trénerom sadnú a rozhodnú sa, či ich spolupráca potrvá dlhšie. "Zatiaľ je to na  skúšobné obdobie. Claudio má obrovské skúsenosti, v minulosti pracoval so svetovou jednotkou Monicou Selešovou, čo je jeho najväčšie plus. Páči sa mi jeho vnímanie tenisu. Svojich zverencov vedie k tomu, aby hrali agresívne a to je právo to, čo som hľadala. Verím, že spolupráca s  Claudiom mi pomôže dostať sa vo svetovom rebríčku na vyššie priečky. Mojím cieľom v roku 2012 je vrátiť sa do Top ten. Ak ho chcem dosiahnuť, musím na sebe tvrdo makať, hrať útočnejšie, byť mentálne odolnejšia i  pozitívnejšia a viac využívať svoje skúsenosti," povedala Hantuchová               

Bývalá svetová päťka si po skončení uplynulej sezóny dopriala krátku osemdňovú pauzu, potom nasledovala fyzioterapia a doliečovanie zranení. "Snažila som sa dať do poriadku boľavé rameno. Musím si zaklopať, v tomto smere nastalo výrazné zlepšenie. Za ten mesiac sme odviedli veľký kus práce. Už môžem aj servovať a hýbať sa bez toho, že by ma niečo bolelo. Samozrejme, že potrvá nejaký čas, kým sa do toho dostanem. Pokiaľ ide o pätu, tá stále nie je úplne v poriadku, je to tak na 70 percent," dodala Hantuchová, ktorá v stredu zamierila na exhibičný turnaj do Singapuru. Z Ázie odletí priamo do Austrálie, novú sezónu odštartuje v Brisbane.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Hantuchová sa chce vrátiť do TOP 10
TASR