Murrayova mama bude šéfovať britským tenistkám

08. decembra 2011, 16:20
Tip redakcii

Britská tenisová asociácia (LTA) sa rozhodla, že novou kapitánkou družstva žien vo Fed Cupe bude Judy Murrayová. Najzaujímavejšie na tom je, že ide o mamu Andyho Murraya (24), svetovej tenisovej štvorky.

Novou kapitánkou družstva žien vo Fed Cupe bude Judy Murrayová

Novou kapitánkou družstva žien vo Fed Cupe bude Judy Murrayová

Autor: profimedia.sk

Britky bude prvý raz viesť I. skupine euroafrickej zóny začiatkom februára 2012 proti domácemu Izraelu. „Pre mňa je veľkou poctou, že môžem touto cestou reprezentovať moju krajinu. Je to vzrušujúca výzva, pretože medzi našimi najlepšími tenistkami je veľa talentu, skúsenosti a odhodlania,“ povedala pre agentúru Press Association Murrayová, ktorá má povesť tvrdej trénerky. Často sa objavuje na turnajoch, kde hrá jej syn a bola za progresom Andyho v jeho mladosti. Vybrala mu vtedy tréningy v  Španielsku, aby sa zlepšil v tínedžerskom veku. Jej starší syn Jamie je zase expert na štvorhru.

Leniví britskí juniori

Murrayová sa v minulosti vyjadrila, že britskí tínedžeri majú na tenisovom okruhu povesť lenivých, nedisciplinovaných detí, ktoré nevedia zabojovať na  kurte. Teraz sa môže realizovať v prevýchove aj ona. Najlepšou britskou tenistkou je teraz Elena Baltachová (51. na svete), potom Anne Keothavongová (73.) a v prvej stovke aj Heather Watsonová (93.).

„Teším sa na spoluprácu s LTA a na to, že budeme spolu vyvíjať väčšiu a  silnejšiu skupinu ženských trénerok. Chcem povzbudiť viac žien, aby sa zapojili do koučovania na najvyššom leveli a osobne podporiť ich rast,“ dodala Murrayová.

Britka nastúpila na uvoľnené miesto po odchode Nigela Searsa, ktorý je už koučom Srbky Any Ivanovičovej.

 

 
Autor: pluska.sk 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Murrayova mama bude šéfovať britským tenistkám
pluska.sk